reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

7 YIL GARANTİ DOĞTAŞ – KELEBEK MOBİLYA’DA

Yayınlanma Tarihi : Google News
7 YIL GARANTİ DOĞTAŞ – KELEBEK MOBİLYA’DA
reklam

Bu hafta yolumuz Çankırı-Ankara karayolu 3. km’de 2 yıldır halkımıza hizmet veren Doğtaş-Kelebek Mobilya Mağazası’na düştü. Her eve, her zevke, her bütçeye göre ürünlerinin olduğunu ve ürünlerinin tamamına yakınının kendi imalatları olduğunu bize anlatan mağaza müdürü Kemâl Yamuç beyle biraz sohbet ettik. Bize mağaza ve Çankırı halkının beğenilerine sundukları ürünler hakkında bilgiler verdi. Vermiş olduğu bilgiler ve güzel sohbeti için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ve sözü Kemâl beye veriyoruz:

“Doğtaş-Kelebek olarak firmamız 2 yıldır Çankırı’mıza hizmet vermektedir. Kelebek Mobilya 1935 yılında Mustafa Kemal ATATÜRK’ün imzasıyla kurulan bir fabrikadır. O zamanki kuruluş amacı uçak fabrikaları için, uçak kanatlarında kullanılan suntaların üretilmesidir. O günden bu güne kendisini geliştirerek bugün mobilya sektörünün en büyük oyuncularından bir tanesi olmuştur. Doğtaş ise firma sahibi olan Davut Doğan’ın kurduğu bir mobilya sektörüdür. Kuruluşunun ardından zamanla kendini geliştirerek şu an Türkiye’deki en değerli markalardan biri haline gelmiştir. Daha sonrasında Kelebek markasını da satın alarak kendi bünyelerine katmışlardır.

Doğtaş’ın kurucusu olan Davut Doğan Çankırı’da 3 yıl kadar görev yapmış ve Çankırı’yı yakından tanıyan birisidir. Sonrasında babasının mobilya imalathanesinde çalışmak üzere görevinden istifa ederek baba mesleğine dönmüş ve küçücük atölyenin fabrikaya dönüşmesinde önemli rol oynamıştır.

Mobilyadan aksesuara, halıdan avizeye kadar aklınıza gelebilecek bütün mobilya çeşitlerinin üretimini ve satışını yapıyoruz. Konsept olarak bir evde ne lazımsa bütün her şey mağazamızda mevcut. Ürünlerimizin tamamı kendi imalatımız, DOĞTAŞ Çanakkale Biga’daki fabrikamızda, KELEBEK ise Düzce’deki fabrikamızda % 100 yerli imalat olarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktadır. Çankırı mağazamız Ankara Yolu 3. km’dedir ve Çankırı’da başka şubemiz yoktur. Arabası olmayıp ta mağazamıza gelmek isteyen müşterilerimizin bizi aramaları durumunda kendi araçlarımızla servis hizmeti de sağlıyoruz.

Doğtaş-Kelebek, şu an mobilya sektöründe 7 yıl garanti veren ilk ve tek markadır. 7 yıl garantiyi ürünlerimize olan güvenimizden dolayı veriyoruz, ürünlerimizde üretimden kaynaklanan ne olursa olsun her türlü arıza ve sorun 7 yıl boyunca garantimiz altındadır. Bizim markamız olan LOVA YATAK 120 gün iade garantisi olan tek markadır, bu süre içinde müşterimiz ben bu yatağı beğenmedim derse müşterinin talebi doğrultusunda ücret iadesi de değişim de yapıyoruz. Yine yataklarımızın garanti süresi de 15 yıl ile 25 yıl arasında değişmektedir.

Biz yapmış olduğumuz ticarette müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Bizim bütün çalışanlarımızdan istediğimiz müşterinin güvenini kazanmaktır. Zaten biz iki büyük markayız ve müşterilerimiz markalarımıza güvenerek bize geliyor, bizler de müşterilerimizin bu bakış açılarını değiştirmemek ve güvenlerini sarsmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Güven, ticaretteki en önemli unsurlardandır, güven ortamını sağladıktan sonra ticaretinizin hacmi de büyümeye başlar.

Markamızın mobilya sektöründeki tarzı model olarak gerçekten farklı, insanların artık sıradanlıktan çıkıp farklı bir ürün almak istediklerinde, mobilya veya koltuk ihtiyacı olarak değil de daha şık daha modern daha yenilikçi bir model ya da bir konsept satın almak istediklerinde ilk gitmeleri gereken yer Doğtaş-Kelebek olarak görüyorum. Biz müşterinin ihtiyacını koltuk, kanepe, masa, sandalye olarak görmüyoruz, marka olarak tamamen bir konsept hazırlıyoruz. İç mimarlarımız bunun için çalışıyorlar, evini komple döşemek isteyen bir müşteri mağazamıza girdiğinde avizesinden aksesuarına kadar bütün her şeyini tamamen hazır bir şekilde beğendiği takdirde bu konsepti satın aldığında evinin her ihtiyacını tamamlamış oluyor.

Çankırı’da tek mimar çalıştıran mağazayız, müşterimiz bize evinin odasının ölçülerini verirse, iç mimarımız Ayşenur hanım kendisine istediği ürünlerin üç boyutlu olarak çizimini ve sunumunu yapıyor. İşin en önemli noktası da şu, müşteri beğendiği ürünün evinde nasıl duracağını görüyor, takımımızın renginden evine odasına sığıp sığmayacağına, odasında nasıl görüneceğine kadar görüyor ve ondan sonra satın alıyor. Şu an müşterilerimizin yıllardır yaşadığı en büyük sıkıntı mağazadan beğenerek aldıkları ürünün eve geldiğinde yerlerini değiştirmek zorunda kalmalarıdır. Evdeki duvarların ölçüsü alınmadığı için hangi parçanın nereye konulacağı konusunda karmaşa yaşanabiliyor. İç mimarımız Ayşenur hanım sayesinde biz bu sorunu aştık ve müşterilerimize daha profesyonel hizmet vermeye başladık. Müşterilerimiz bu sayede alacağı konseptin evinde nasıl duracağını, sığıp sığmayacağını, istediği duvara uygun olup olmayacağını görmüş oluyor. Sonuçta müşterimiz hem bizden hem ürünlerimizden memnun olarak mağazamızdan ayrılmış oluyor.”

reklam

YORUM YAP