17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YKS’DE TARİH DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

İlk, orta, lise derken yıllarını harcayıp üniversite kapısına gelen gençlerimizin hayallerini bir gecede yıkan YKS sınav tarihlerinin Temmuz’dan Haziran’a alınması kararına tepkiler çığ gibi büyüyor. #GelecekBizizGidecekSizsiniz başlığı altında yapılan milyonlarca paylaşımın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sabah saat dörtte yaptığı açıklama da sınava girecek gençler ve aileleri tarafından inandırıcı bulunmadı. Gençler arasında (hükümete yakın bazı […]
Eğitim - 6 Mayıs 2020 00:10 A A

İlk, orta, lise derken yıllarını harcayıp üniversite kapısına gelen gençlerimizin hayallerini bir gecede yıkan YKS sınav tarihlerinin Temmuz’dan Haziran’a alınması kararına tepkiler çığ gibi büyüyor.

#GelecekBizizGidecekSizsiniz başlığı altında yapılan milyonlarca paylaşımın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sabah saat dörtte yaptığı açıklama da sınava girecek gençler ve aileleri tarafından inandırıcı bulunmadı.

Gençler arasında (hükümete yakın bazı isimlerin de söylediği gibi) sınav tarihlerinin değiştirilmesinde turizmcilerin baskısının etkin olduğu konuşuluyor. Konuşulanlara göre turizmciler Mayıs ayında başlaması gereken turizm sezonunun Ramazan ve korona dolayısıyla Haziran ayında başlayacağı, YKS’nin de Temmuz ayında yapılmasıyla turistik tesislerin zarar edeceği baskısıyla hükümete geri adım attırdılar.

Bu sene üniversite sınavına girmeye hazırlanan gençlerimiz arasında büyük hayal kırıklığına yol açan YKS’nin Haziran’a alınması kararı Ak Parti hükümetini oldukça zorlayacağa benziyor. Alınan bu kararın sonuçlarını YKS_TYT sınavları sonrasında ve ilk seçimlerde göreceğimizi düşünüyoruz.

Eğitim - 00:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.