29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YERLİ VE MİLLİ DEMİRYOLU TEKERLEK SETİNİN İLK SEVKİYATI GERÇEKLEŞTİ

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) yerli ve milli demir yolu tekerlek setinin ilk teslimatını gerçekleştirdi. Kardemir tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli demiryolu tekerlek seti TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü’ne gönderildi. Ulusal ve uluslararası demir yolu sektöründe kullanılan farklı tip ve özellikteki yük vagonlarının bakım, onarım ve imalatını yapan ve son olarak milli […]
Ekonomi - 25 Ağustos 2023 20:32 A A

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) yerli ve milli demir yolu tekerlek setinin ilk teslimatını gerçekleştirdi. Kardemir tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli demiryolu tekerlek seti TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü’ne gönderildi.

Ulusal ve uluslararası demir yolu sektöründe kullanılan farklı tip ve özellikteki yük vagonlarının bakım, onarım ve imalatını yapan ve son olarak milli yük vagonu üretimini gerçekleştiren TÜRASAŞ ve Türkiye’nin ilk yerli ve milli demir yolu tekerlek setini üreten Kardemir’in ortak iş birliği ile vagonlardaki yerlilik oranının artırıldı. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar ile demiryolu sektörünün ihtiyacı olan ana ve alt bileşenlerin yerli ve milli hale getirilmesi ve dışa bağımlılığın ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli demir yolu tekerlek setini üreten Kardemir, demir yolu sektörü için gerçekleştirdiği ürünleri geliştirmeye devam ederek ülkemizin demir yolu tekerlek seti ihtiyacını da karşılamaya başladı. Demiryolu tekerlek setini yerli ve milli hale getiren Kardemir, ülkemizin önemli bir ihtiyacının daha dışa bağımlılığını azaltarak, TÜRASAŞ’ın ürettiği milli vagonların yerlilik oranının artırılmasını sağlayacak. İlklerin fabrikası olan Kardemir, TSI belgeli tekerlek setinin ilk sevkiyatı olan 8 adet tekerlek setini, milli yük vagonlarında kullanılmak üzere Sivas’a uğurladı.

TÜRASAŞ ile iş birliğine giden Kardemir, ilk etapta sevkiyatı gerçekleştirilen 8 adet tekerlek setinin milli vagonlarda kullanılmasının ardından, seri üretimi devam eden tekerlek setlerinin sevkiyatına da devam edecek.

Ekonomi - 20:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.