reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

YENİ ATANAN DOKTORLARIMIZ GÖREVE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
YENİ ATANAN DOKTORLARIMIZ GÖREVE BAŞLADI
reklam

Çankırı Devlet Hastanesi’nde açık bulunan doktor kadroları için yeni atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı. Nefroloji, Radyoloji, KBB, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göz Hastalıkları, Acil Tıp, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Nöroloji, Göğüs Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarına ataması yapılan doktorlar, ilk olarak İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin Sarıkaya’yı ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Sarıkaya, yeni gelen doktorlarla birlikte vatandaşlarımızın başka illerdeki hastanelere gitme ihtiyacının ortadan kaldırıldığını belirtti. Sarıkaya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlimize Nefroloji, Radyoloji, KBB, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göz Hastalıkları, Acil Tıp, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Nöroloji, Göğüs Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında yeni göreve başlayan uzman hekimlerimizle İl Sağlık Müdürlüğümüzde bir araya gelerek hem güzel bir başlangıç yapmak, hem de ilimize adaptasyon süreçlerinde konaklama vb. ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olmak açısından taleplerini dinledik. Diğer yandan Çankırı kamuoyunu da yeni doktorlarımız ile ilgili bilgilendirme fırsatı bulmuş oluyoruz.

Sağlık ordumuza katılan yeni doktorlarımız ile birlikte Çankırı Devlet Hastanemizde dinamik, yenilikçi bir hastane olarak şehrimizde vatandaşlarımıza daha nitelikli ve kapsamlı bir sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Nitekim yeni göreve başlayan hocalarımız arasında Çankırı’da 2015 yılından bu tarafa bulunmayan Nefroloji branşında sağlık hizmeti verilmeye başlanılacaktır. Bilindiği üzere daha önce hekim yokluğu nedeniyle 5 yıldır hizmet verilemeyen Gastroenteroloji ve 6 yıldır hizmet verilemeyen Endokrinoloji branşlarında uzman hekimlerimiz uzun yıllar sonra ilimizde hizmet vermeye başlamıştır. Bu kapsamda ilgili branşlarda ilimizde yeterli bir sağlık hizmeti alınmaya başlanmış ve vatandaşlarımızın başka illerdeki hastanelere gitme ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır.

Çankırı Devlet Hastanemizde yeni göreve başlayan uzman hekimlerimize ilimizdeki mesleki yaşamlarının üstün başarılarla dolu geçmesi temennisi ile yeni branş doktorlarımızın sağlıktaki kaliteyi artıracağından ve Çankırı’da vatandaşlarımıza her zaman olduğu gibi en kaliteli en iyi sağlık hizmetini sunma gayretinde olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle yeni hekimlerin ilimize kazandırılmasında Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya şükranlarımızı arz ediyor, Grup Başkan Vekilimiz Sayın M.Emin Akbaşoğlu ve Sayın Valimiz M. Fırat Taşolar’a ve Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Celal Şahin’e teşekkür ediyoruz.”

reklam

YORUM YAP