Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YABANCI BASIN MENSUPLARI ÇANKIRI’DA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından ülkemizin yurt dışında tanıtımına yönelik sosyal ve dijital mecralarda tanıtım çalışmaları kapsamında ilimize gelen yabancı basın mensupları Çankırı’nın tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti. Bosna-Hersek, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan’dan gelen basın mensupları, ilk olarak geziye dünyanın en büyük tuz mağaralarından birisi olan Çankırı […]
Çankırı - 2 Aralık 2022 17:40 A A

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından ülkemizin yurt dışında tanıtımına yönelik sosyal ve dijital mecralarda tanıtım çalışmaları kapsamında ilimize gelen yabancı basın mensupları Çankırı’nın tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti.

Bosna-Hersek, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan’dan gelen basın mensupları, ilk olarak geziye dünyanın en büyük tuz mağaralarından birisi olan Çankırı Tuz Mağarası’nı gezerek başladı. İlk kez bu kadar büyük bir mağara gördüklerini ifade eden basın mensupları Çankırı Tuz Mağarası’nın büyülü atmosferinden etkilendi.

Daha sonra tarihi mekanları gezen basın mensupları Çankırı’nın somut ve soyut kültür mirasını görme fırsatı buldu. Çankırı Kalesi, Taşmescit, Çivitcioğlu Medresesi’ni gezen konuklar, Çankırı’nın tarihine yolculuk yaptı. Son olarak Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi’ne geçen basın mensupları, müzedeki eserler hakkında bilgi aldı.

Çankırı - 17:40 A A
BENZER HABERLER