reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

VALİ AYAZ’IN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ AYAZ’IN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
reklam
Aziz Türk milletine karşı 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan hain darbe girişiminin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimize çağrısı üzerine sokaklara akın eden vatandaşlarımızın canları pahasına verdikleri mücadeleleri sayesinde bozguna uğratılarak demokrasi zaferine dönüşmesinin 7. yıl dönümünü idrak ediyoruz.
Devletimize, milletimize, Cumhuriyetimize, demokrasimize kasteden FETÖ yapılanmasına eşsiz bir cesaret ve kararlılık ile cevap veren milletimiz, Türkiye’nin gücünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Şanlı tarihimize baktığımızda, ülkemize kasteden bu ve benzeri girişimlerin her daim hezimete uğradıklarını gururla görüyoruz.
Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamaya hazırlandığımız ve “Türkiye Yüzyılı”nı yaşadığımız şu özel dönemde, devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini daha da kuvvetlendirerek büyük ve güçlü ülke Türkiye hedefimize durmaksızın ilerliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesi, vatandaşlarımızın vatan ve millet uğruna vermiş oldukları mücadele sayesinde “Türkiye Yüzyılı”nın temelleri atılmıştır. O gece olduğu gibi bundan sonra da milletimizin kahramanca mücadelesi ve azmi sayesinde “Türkiye Yüzyılı” inşa edilmeye devam edecektir.
“Türkiye Yüzyılının Kahramanları” nasıl 15 Temmuz gecesi canları pahasına vatan müdafaası yapmış ve fedakarlıkları sayesinde demokrasi destanını tarihe altın harflerle yazdırmışlarsa; bu milletin evlatları da vatan ve mukaddesat uğruna canlarını feda etmekten imtina etmeyip nice zaferler kazanan ecdadımızdan ve yüce ay yıldızlı al bayrağımızdan aldıkları inanç ve ruhla ülkemize sahip çıkmaya gözlerini kırpmadan devam edeceklerdir. Ülkemizin büyük mücadeleler sonucu elde ettiği tüm kazanımlar, ne pahasına olursa olsun daima korunacaktır. Türk milletinin bağımsızlığına kasteden dahili ve harici hiçbir girişime müsaade edilmeyecektir.
15 Temmuz 2016’da milli iradenin egemenliğini koruyan “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Allah ülkemizi bir daha böyle ihanetlerle karşılaştırmasın temennisinde bulunuyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
reklam

YORUM YAP