21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ SEBZE ÜRETİMİ YAPAN SERALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Abdullah Ayaz, İlimizde Kenbağ mevkiinde sebze üretimi yapan Hasan Kenba’yı ziyaret ederek üretim yaptığı seralarda incelemelerde bulundu. Ziyarette Vali Ayaz’a, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün ve ilgili personeller eşlik etti. Vali Abdullah Ayaz’a bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün “İlimizde son yıllarda sebze üretimi artmaya başlamıştır. Buna […]
Genel - 30 Temmuz 2021 22:30 A A

Vali Abdullah Ayaz, İlimizde Kenbağ mevkiinde sebze üretimi yapan Hasan Kenba’yı ziyaret ederek üretim yaptığı seralarda incelemelerde bulundu. Ziyarette Vali Ayaz’a, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün ve ilgili personeller eşlik etti.

Vali Abdullah Ayaz’a bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün “İlimizde son yıllarda sebze üretimi artmaya başlamıştır. Buna paralel olarak seracılıkta da artış olmuş ve üretim dört mevsime yayılmıştır. Önceki yıllardan bu yana İl Özel İdaresi katkılı Seracılığı Geliştirme Projeleri kapsamında toplam 99 adet sera kurulmuştur. Ayrıca Genç Çiftçi Projeleri kapsamında 40 adet sera kurulmuştur. Bunların dışında “Ekonomik Yatırımlar” kapsamında 2 adet sera yapılmıştır. 2 çiftçimiz de kendi imkanlarıyla sera kurmuştur. Tüm bu projelerle birlikte 143 adet 500 m2 ve üzeri sera varlığımız mevcuttur. Bu yıl da Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü katkısıyla 4 adet 1008 m2 , 8 adet 504 m2 olmak üzere 12 adet seranın kurulumu tamamlanmış ve çiftçilerimize teslim edilmiştir. Mevcut olan seralarımızda çoğunlukla domates, salatalık, biber, patlıcan, marul, ıspanak üretimi yapılmaktadır. Bölgemizde 1 dekar seradan ortalama 13 ton domates, 8 ton biber, 12 ton hıyar, 3 ton marul, 2 ton ıspanak, 5 ton patlıcan hasat edilmektedir.” dedi.

Serada incelemelerde bulunan Vali Ayaz, Üretici Hasan Kenba’dan seranın durumu, mahsüller  vb. konularda bilgi aldı.

Genel - 22:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.