13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

UYAR: “ÇANKIRI’YI YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ, TURİZMİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl başkanı Murat Uyar, “İl teşkilatı olarak turizm üzerine yoğun çalışmalar yürütmekte ve yeni projeler hazırlamaktayız. Çankırı, turizm potansiyeli olan bir şehir. Ancak öksüz bırakılması ve bürokrasinin zayıf kalmasından dolayı gerekli tanıtım ne yazık ki yapılamamakta. Bizler Türkiye Değişim Partisi olarak turizmi canlandırmak ve esnafımız için de bunu kazanca dönüştürmek için […]
Genel - 13 Temmuz 2021 17:16 A A

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl başkanı Murat Uyar, “İl teşkilatı olarak turizm üzerine yoğun çalışmalar yürütmekte ve yeni projeler hazırlamaktayız. Çankırı, turizm potansiyeli olan bir şehir. Ancak öksüz bırakılması ve bürokrasinin zayıf kalmasından dolayı gerekli tanıtım ne yazık ki yapılamamakta. Bizler Türkiye Değişim Partisi olarak turizmi canlandırmak ve esnafımız için de bunu kazanca dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ÇANKIRI ÖKSÜZ BIRAKILMIŞ VE TANITIMI YAPILMAYAN BİR ŞEHİR
Türkiye Değişim Partisi Çankırı il başkanı Murat Uyar, Çankırı’nın turizm potansiyeli yüksek bir il olduğuna dikkat çekti. Başkan Uyar Çankırı’nın öksüz bırakıldığını belirterek, “Acı bir durum ama Türkiye’de birçok yere gittiğimiz zaman Çankırı dediğimizde Ankara’nın bir ilçesi miydi veya Kastamonu’ya bağlı mıydınız diye sorularla karşılaşıyoruz. Ne yazık ki 1925 yılından itibaren il olma özelliğine sahip ilimiz bürokrasinin eksikliği ve öksüz kalmasından dolayı fazla tanıtılmamış bir şehir. Aslında Ilgaz gibi yüce bir dağa sahip olmasına rağmen, Ankara’ya yakın ve Karadeniz’le Akdeniz’i birbirine bağlayan geçişte transit bir yer olmasına rağmen dışarıya açılmamış, gelişmemiş bir il potansiyelinde. O yüzden de ekonomimiz ve turizmimiz biraz zayıf. O yüzden de sosyal aktivitelerimiz zayıf kalmış Çankırı’da. İnşallah bu gençlerle ilerleyen zamanlarda Çankırı’nın tanıtımına ve gelişimine turizm olarak Çankırı’nın geri dönüşümüne büyük bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Bunun üzerine güzel projelerimiz var. Bunları oturtacağımıza inanıyorum” dedi.

BÜROKRASİNİN ZAYIF KALMASINDAN DOLAYI TURİZM GELİŞMİYOR
Ilgaz, Yıldıztepe’nin kışın karın gökyüzü ile buluştuğu, bir Palandöken, bir Uludağ kadar cazibesi olmasına rağmen yatırımda eksik kalmışlığından dolayı bugün bilinmeyen bir kayak merkezi durumunda olduğunu kaydeden başkan Uyar şöyle konuştu:
“Doğa turizmi açısından güzeldir. Ürgüp gibi peri bacalarımız olduğunu kimse bilmez. Çay kenarında çok güzel bir mesire alanı var kimse bilmez. Eğer biz gerekli ihtişamı, gerekli yatırımları, gerekli mercilerle el ele verip birlik beraberlik içerisinde güzel bir tanıtım sağlarsak en azından yakın çevredeki illeri oraya ikinci bir Ürgüp göreme yapabiliriz. Bu potansiyel var. Kış aylarında genellikle yaktığımız yaren ocaklarımız var. Esnaflarımızın bir araya gelerek oluşturduğu akşamın başlangıcından gecenin  sonuna doğru, ziyafet ve yardım kültürümüz var. Bunu yaşatan illerden biridir Çankırı. Ne yazık ki Çankırı kabuğunu kıramadı. Bürokraside yetersiz kalındığı için üzerine düşülmediği için bugün kaya tuzu mağaramız, birçok sağlık alanında şifa vermesine rağmen bilinmemektedir. Ve biz inşallah bizim dönemimizde ihtişamı verip sağlık turizmini geliştireceğiz. İnşallah sosyal aktivitelerin de içinde bulunacağı güzel projelerimiz var. Bunları ivedi bir şekilde hayata geçirip Çankırı’yı turizm açısından geliştireceğiz… Neden turizmin üzerine düşüyorum. Çankırı nüfus olarak küçük ve daima göç veren bir şehir. Sürekli esnaf aynı kısır döngü içinde. Çünkü dışarıdan gelen bir şey yok. Bir turist kafilesi ilimize geldiğinde burada konaklayacak, burada yiyecek, burada içecek, burada gezecek. Burada ekonomi olarak esnafımıza artı bir gelir elde edeceğiz. Bunu hedefliyoruz. Bunu başaracak potansiyelimiz var.”

Genel - 17:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.