reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ULUYAZI’DA DİKİLİ AĞAÇLARINIZ OLSUN

Yayınlanma Tarihi : Google News
ULUYAZI’DA DİKİLİ AĞAÇLARINIZ OLSUN
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kampüsü fidanlarla donatmaya devam ediyor. ÇAKÜ Rektörlük binası karşısında düzenlenen ağaç dikme etkinliğine Rektör Prof.Dr.Harun Çiftçi ile birlikte Rektör yardımcıları, Dekanlar, Öğretim Üyeleri, ÇAKÜ Personeli ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında öğrenciler Rektör Çiftçi ile bir araya gelerek kampüse yeni bir orman daha kazandırdı.

ÇAKÜ Rektörü Çiftçi, etkinlikte yaptığı konuşmada ağaç dikmenin öneminden söz ederken, “Çankırı Karatekin Üniversitesi Stratejik Planında ifade ettiği gibi sadece salt akademik bilgi üretmeyip, aynı zamanda toplumumuzu ve insanımızı ilgilendiren her meselede sahada olacağını deklere etmiştik.” dedi.

Çiftçi, açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün yine dünyaya güzellikler katma adına biraraya gelmiş bulunmaktayız. Gün geçmiyor ki üniversitemiz adına güzel şeyler olmasın. Bir yandan özel bireylerimizi ilgilendiren meseleler ile ilgili çalışıyoruz. Diğer yandan şehrimizin sorunlarına çözüm getirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda akademik olarak da üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Tanınırlığımız, görünürlüğümüz, etkinliklerimizle daha güzel noktaya gelmiş bulunmakta. Dolayısıyla biz istiyoruz ki Çankırı Karatekin Üniversitesi’nden yolu geçen herkesin burada birden fazla ağaçları olsun. Bizden öncekiler, bize gerçekten güzel bir ortam teslim etmişler. Şu an 15 yıllık bir emek var ortada. Emeği geçen tüm yöneticilerimize, idarecilerimize, personellerimize teşekkür ediyoruz. Bunu daha iyi noktalara taşıma adına tekrar bir ağaçlandırma seferberliğine başlamış bulunmaktayız.

Göreve başladığımızdan bu yana 5 bine yakın ağaç dikimi gerçekleşti. Ama hedefimiz inşallah 20 binlerde, çünkü kampüsümüzde şu an 50 bine yakın ağaç dikimi var. Toprak ve iklim şartlarından dolayı şu an kendini göstermese de ben inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda kampüsümüz yeşil bir kampüs görünümüne gelecektir. Gelen misafirlerimiz kampüsümüze gerçekten hayran olduklarını ifade ediyorlar. Ama ifade ettikleri tek husus var, “Daha yeşil olabilir mi?” Elbette daha yeşil olacak dedik. Dolayısıyla burada bizim de Uluyazı kampüsümüzde bu dünyada dikili ağaçlarımız olacak.”

Rektör Çiftçi, konuşmasına programda emeği geçenlere teşekkür ederek son verdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.