16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

UFKA YOLCULUK YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği ile Server Yaşam Vakfı’nın  paydaş olarak düzenlemiş olduğu 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Çankırı Merkez ve ilçelerinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu yarışmamıza 1000’e yakın öğrencimiz katıldı. Çankırı’da gönüllü olarak yüzelli (150) kişinin katkı sağladığı yarışmamıza, Türkiye genelinde sekizyüzbin ( 800.000 ) […]
Çankırı - 27 Ağustos 2021 21:48 A A

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği ile Server Yaşam Vakfı’nın  paydaş olarak düzenlemiş olduğu 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Çankırı Merkez ve ilçelerinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu yarışmamıza 1000’e yakın öğrencimiz katıldı. Çankırı’da gönüllü olarak yüzelli (150) kişinin katkı sağladığı yarışmamıza, Türkiye genelinde sekizyüzbin ( 800.000 ) kişi katıldı.

      18 Ocak tarihinde kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk Yarışması her şeyden önce; doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlakı öğreten güvenilir eserlerin okunmasını sağlamayı, okuma alışkanlığını geliştirmeyi; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.
      Yarışmada, Çankırı Merkezden Lise öğrencileri Ayşe Refia Tan ve Rümeysa Nur Özduran, Ortaokul öğrencisi Ayşe Günay Doğan ile İlkokul öğrencisi Melisa Yiğit, Çerkeş ilçemizden Ortaokul öğrencisi İpek Çelik, Şabanözü ilçemizden İlkokul öğrencileri Buğra Çaparoğlu ve Ahmet Samed Köylü, Ilgaz ilçemizden Lise öğrencisi Yasemin Bilen ve Rüveyda Kâmile Yılmaz ödül almaya hak kazandılar.
      ÇEKÜLDER ve  Server Yaşam Vakfı’nın birlikte düzenlediği 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz, ödüllerini Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın elinden aldılar. Vali Ayaz, yarışmada ödül kazanan öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar diledi.
      “Sağlıklı Yaşam İçin Oku, Sağlıklı Yaşam Seç ve Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geç” parolası ile tüm genç ve çocukları davet eden Ufka Yolculuk ekibi, bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı ve farkındalık oluşturmayı  amaçlıyor.  Dernek Başkanı Duran Karakoyun yarışmada dereceye giren öğrencilere, “Geleceğin liderleri sizlersiniz, hepinize bir ömür başarılar dilerim” diyerek güzel dileklerini iletti.
Çankırı - 21:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.