reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL LİGİNDE İLİMİZİ ÇANKIRISPOR YÜKSELİŞ TEMSİL EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL LİGİNDE İLİMİZİ ÇANKIRISPOR YÜKSELİŞ TEMSİL EDİYOR
reklam

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) 2023-2024 kuraları çekildi. 16 takımın mücadele edeceği Lig’de Çankırı’yı Çankırı Spor Yükseliş ve Gençlik Spor Kulübü temsil edecek. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen kura çekimine; Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF Yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

TKBL’de Çankırımızı temsil edecek olan Çankırıspor Yükseliş ve Gençlik Spor Kulübü Genel Manejeri Oğuz Yurtsever’le takım ve lig hakkında kısa bir söyleşi yaptık. Yurtsever, zorlu bir ligde güçlü takımlarla mücadele edeceklerini ancak sonunda kazanan tarafın Çankırıspor Yükseliş ve Gençlik Spor Kulübü olacağına olan inancını bize anlattı.

Halkımızın kendilerine desteklerini her zaman hissettiklerini vurgulayan Yurtsever, Çankırılı iş insanlarından da sponsor olarak destek beklediklerini belirtti. Bu sene ligde mücadele edecek 16 takımın 5’inin İlçe Belediyelerinin takımları olduğunun da altını özellikle çizen Yurtsever, açıklamasında şunları söyledi:

“Çankırıspor Yükseliş ve Gençlik Spor Kulübü olarak 2023-2024 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele edeceğiz. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi, Süper Lig’in bir alt ligidir. Toplam 16 takımdan oluşmaktadır ve deplasmanlı bir ligdir.

Bu sene Kulüp olarak Elazığ Basketbol Spor Kulübü’nün yarışmacı haklarını devraldık. Kadın Basketbol Takımımız, Çankırı’nın profesyonel tek büyük takımı ve ligimiz 30 hafta boyunca devam edecek.

Ligimizde ağırlıklı olarak Belediye takımları yer alıyor. Belediye takımlarının yanı sıra Fenerbahçe Gelişim ve Botaş Gelişim gibi önemli rakiplerle de mücadele edeceğiz. Kulüp ve takım bünyemizde daha önce Süper Lig’de ve Türkiye Kadın Basketbol Ligi’nde oynamış olan kadın sporcularımız mevcut. Takımımızda bir tane de Amerikalı oyuncumuz var ve tüm maçlarımızda onu da sahalarda göreceksiniz.

Takımımız ve Yönetimimiz bu uzun ve zorlu süreçte bir çok maddi külfeti tek başına üstlendi. Sezona start verdiğimiz bugün itibarıyla tüm forma, salon, sağlık, ulaşım, konaklama gibi konularda şehrimizi temsil eden takımımıza Çankırılı iş insanlarının sponsorluk desteklerini bekliyoruz ve bu desteği arkamızda göreceğimize inancımız tamdır ve onları aramızda görmek bizi çok mutlu edecektir.

Maç programlarımız belli olmuştur. 22 Eylül’de Çankırı Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda Bodrum Kadın Basketbol Takımı’nı misafir edeceğiz.

Tüm halkımız maçlarımıza davetlidir.”

reklam

YORUM YAP