Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI TALİP GEYLAN: “TÜRKİYE SEVDAMIZ EKMEK İÇİN KAVGAMIZ”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun Çankırı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ile görüşen heyet, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaretlerinin ardından akşam da […]
Eğitim - 3 Kasım 2023 15:19 A A

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun Çankırı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ile görüşen heyet, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaretlerinin ardından akşam da Türk Eğitim-Sen üyeleri ile birlikte Ankara yolu üzerinde bulunan Hacı Ali Tesisleri’nde bir istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıda, Türk Eğitim-Sen Yöneticileri ve temsilcileri ile ilçelerden gelen temsilcilere hitaben konuşan Türk Eğitim Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım, Türk Eğitim-Sen’in kurulduğu günden itibaren çalışanın alın terini merkezine alarak, hak arama mücadelesinde her dönem itibarlı sendikacılığın tek adresi olduğunu ve “Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız” düsturunu ilk günkü heyecan ile sürdürmekte olduğunu ifade etti.

Başkan Yüksel Yandım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türk Eğitim Sen 1992 yılından bu yana sorunları akılcı, günün şartlarına uygun ve popülist çıkar sendikacılığını elinin tersi ile iterek çözme yolunu tercih etmiş ve Allah’a hamd olsun ki bugüne kadar eğitim çalışanlarının hanesine kazanım olarak yazılan birçok kıymetli gelişmenin altına imzasını atmıştır!

Özellikle son yıllarda eğitim çalışanlarının yetkisini elinde bulundurup fakat hiçbir etki ortaya koyamayan malum sen başta olmak üzere birçok sendikamsı yapının Türk Eğitim Sen’e saldırmasının tek ve asıl gayesi sizlerin desteği ile günden güne güçlenmesi ve üyesi olsun veya olmasın tüm eğitim çalışanlarının ortak sorunlarına çözüm arayarak, mesafe kat etmesidir!

Gün, bunca yıl her türlü haksızlığın karşısında elif timsali dik durup, hak haklının oluncaya kadar mücadeleye devam diyerek; azminden ve kararlılığından ödün vermeyen yuvamız Türk Eğitim Sen’e dün olduğu gibi bugün de güven duyarak, destek verme günüdür! Zaman hepimize gösterecektir ki Türk Eğitim Sen’e inananlar mücadelesinin karşılığını alarak, içi huzur dolu bir şekilde yine iyi ki Türk Eğitim Sen’liyim diyecektir!

Çünkü biz Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı, amiral gemisi, yüz akı, her zaman da ve her yerde helal alın terinin savunucusuyuz. Biz, kimseye sırtımızı dayamıyor, kimseyi de omuzlarımızda taşımıyoruz. Biz, gücümüzü her birisi ayrı bir değer olan üyelerimizden alıyoruz.”

Yüksel Yandım’ın ardından konuşan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da bu öğretim yılının başladığından itibaren sendika olarak yeni üye kayıtlarının 21 bini aştığını söyleyerek başladığı konuşmasında çok yakın zamanda Türk Eğitim-Sen’in Yetkili Sendika olması gerektiğini belirtti. Konuşmasında Çankırı’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Geylan, Türk Eğitim-Sen’in faaliyetleri ve toplu sözleşme görüşmeleri hakkında bilgiler verdi. Gazze’deki katliamlarından dolayı İsrail’i kınayan Geylan, kamu çalışanlarını sendikal esaretten kurtaracak tek sendikanın Türkiye Kamu-Sen olduğunu vurguladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve beraberindekiler, konuşmaların ardından Türk Eğitim-Sen’liler ile beraber akşam yemeğinde bir araya geldiler. Programda, daha önceki dönemde yönetimde yer alan ve emekli olan sendika üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Eğitim - 15:19 A A
BENZER HABERLER