Açık
  • EURO
  • DOLAR

TUGAY KOMUTANIMIZ TUĞG. HAKAN TUNÇ’UN YENİ GÖREV YERİ KARS

Geçtiğimiz günlerde Çankırı İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hıdır Ayçiçek’in Kars İl Jandarma Komutanlığı’na atanmasıyla boşalan Çankırı İl Jandarma Komutanlığı’na Jandarma Genel Komutanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kıdemli Albay Yusuf Mutlu Genç atanmıştı. Gelen son haberlere göre ise 2019 Ağustos’unda göreve gelen Çankırı 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç Kars 14. Mekanize Piyade […]
Çankırı - 27 Ağustos 2021 22:40 A A

Geçtiğimiz günlerde Çankırı İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hıdır Ayçiçek’in Kars İl Jandarma Komutanlığı’na atanmasıyla boşalan Çankırı İl Jandarma Komutanlığı’na Jandarma Genel Komutanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kıdemli Albay Yusuf Mutlu Genç atanmıştı.

Gelen son haberlere göre ise 2019 Ağustos’unda göreve gelen Çankırı 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç Kars 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı olarak görevlendirilirken, Çankırı 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevine ise Şırnak 48’inci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük’ün ataması yapıldı.

2 yıldır Çankırı’da görev yapan ve çevresinde çok sevilen Tuğgeneral Hakan Tunç, önümüzdeki ay içinde ayrılacağı Çankırı’da veda ziyaretlerine başladı. Tuğgeneral Hakan Tunç, veda ziyaretlerine Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)  ile devam etti. Ziyaret sonrası bir konuşma yapan TEMAD Başkanı Emekli Astsubay Özcan Çalışkan, Tuğgeneral Hakan Tunç’a bugüne kadar kendilerine olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Tuğgeneral Hakan Tunç’un Çankırı’dan ayrılacak olmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Çalışkan, “Çankırı 28’inci Mknz P.Tug. Komutanımız, Tuğgeneral Saygıdeğer Hakan Tunç Bey, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çankırı Şube Başkanlığımızı veda ziyaretinde bulunarak bizleri onurlandırmışlardır. Şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tuğgeneral Hakan Tunç’un bir diğer durağı ise Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği oldu. Burada da Dernek Başkanı ve yönetimiyle bir araya gelen Tunç, kendileriyle vedalaştı. Dernek Başkanı Emekli Gazi Astsubay Yüksel Teke ise konuşmasında, “İlimiz Çankırı’da iki yıldır başarı ile görev yapan, Kırşehir’li adam gibi adam, Komutan’dan ziyade bizlere abi kardeş olan Komutanımız dostumuz Tuğg.Sn.Hakan Tunç Paşam bu sefer üzdü bizleri. Yolu ve bahtı açık olsun, serhat şehrimiz Kars bundan sonra kendilerine ev sahipliği yapacak.” dedi.

Çankırı - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.