reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

TEMAD ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI ÖZCAN ÇALIŞKAN: “SESSİZ FERYADIMIZI DUYAR MISINIZ?”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TEMAD ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI ÖZCAN ÇALIŞKAN: “SESSİZ FERYADIMIZI DUYAR MISINIZ?”
reklam

Uzun zamandır gündemde olan Astsubayların özlük hakları, tazminat hakları ve Subaylara kıyasla yaşadıkları sorun ve mağduriyetlerin giderilmesi için çalmadık kapı bırakmayan, en son geçtiğimiz Aralık ayında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la görüşen Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkanı Hamza Dürgen ve Dernek Yönetimi, Akar’a Astsubayların özlük haklarıyla ilgili sıkıntılarını anlattı, emeklilikte hak kaybı olmaması için Kıdemli Başçavuşlara görev tazminatı verilmesini istemişti.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız TEMAD Çankırı Şube Başkanı Özcan Çalışkan; “Dağda, bayırda, operasyonda alçak terör örgütüyle savaşan biziz. Vatanın bölünmez bütünlüğü için, karış karış şehit kanıyla sulanmış Anadolu’nun her yerinde görev yapmanın onurunu yaşıyoruz.” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gurur duyduğum Astsubaylık sevdamızın sorunları saymakla bitmez. Denizde gemiyi yüzdüren biziz, havada teknisyen olarak uçağı uçuran biziz, helikopteri uçuran biziz. Karada, havada, denizde her yerde vatanın bölünmez bütünlüğü için çarpışan biziz. Biz ordunun belkemiği, temeli Astsubaylar olarak hükümetimizden çok memnunuz. Ama hükümetimiz, devletimiz bize söz verdi. “Evet, mesajınız anlaşılmıştır size yardımcı olacağız.” diye. Biz devletimizle, vatanımızla, milletimizle bir bütün halindeyiz. Biz kimseyle kavga halinde değiliz. Biz eylem yapmıyoruz, yapamayız. Çünkü devletimiz yücedir, büyüktür.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, TEMAD Genel Başkanımız sayın Hamza Dürgen’i gördüğünde ilgili Bakanını çağırdı ve özellikle Hamza beyin isteklerini yerine getirin diye talimat verdi. Biz sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz ve kendisine sesleniyoruz,  ve “Sayın Cumhurbaşkanımız, sessiz feryadımızı duyar mısınız?” diyoruz. Bizler, seçim dolayısıyla bu isteklerimizi bu şekilde dile getirmekten de memnun değiliz. Biliyoruz ki hükümetimiz, bize hakettiğimiz tazminatları verecektir. Subaylarla kendimizi mukayese etmiyoruz ama bizde de üniversite mezunları var, akademisyenler var, ben de üniversite mezunuyum.

Hükümetimizin düşük derecedeki memurlara verdiği zamları ve özlük haklarını biz de hakkımız olduğunu düşünüyor ve istiyoruz . Sözleşmelilere ve geçici çalışanlara kadrolarını verdi. Hükümetimiz, artık bizim sesimizi de duysun istiyoruz, hakettiğimiz haklarımızı versin istiyoruz. Buradan, iyi niyetli olarak Çankırı’nın saygıdeğer Vekillerine, hükümetimize, devletimize güvendiğimizi belirtmek isterim. Bizler Astsubaylar olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için her zaman varız. Ordu, Astsubayıyla her zaman güvende.

Taleplerimize gelince:

Subaylar  1 gün dahi o rütbede görev yaptıkları takdirde tazminat hak ediyorlar. Ancak Astsubaylar; yıllardır ordunun belkemiği olarak, canlarını seve seve veren Ömer Halisdemir’ler olarak, tazminat alamıyorlar. Biz vatanız, biz bayrağız, biz ezanız, her yerde biz varız. Bizim için bunların bir karşılığı bir bedeli yoktur. Biz Astsubaylar olarak bugüne kadar verilen her görevi iyi niyetle yaptık ve yapıyoruz. Bizi bizden iyi anlayabilecek olan yine hükümetimiz ve sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bizler Astsubaylar olarak hükümetimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın; hakettiğimiz özlük haklarımızı da, tazminat haklarımızı da, maaş zamlarımızı da en kısa zamanda vereceklerine olan inancımız sonsuzdur.”

reklam

YORUM YAP