reklam
reklam
DOLAR32,1921% 0.17
EURO35,0774% 0.27
STERLIN41,1700% 0.31
FRANG35,3678% 0.54
ALTIN2.427,19% -0,09
BITCOIN68.436,65-0.088
reklam

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇANKIRILI ÇİFTÇİLERE GECE EĞİTİMİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇANKIRILI ÇİFTÇİLERE GECE EĞİTİMİ
reklam

Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün’ün katılımlarıyla Yapraklı İlçesi Çevrecik köyünde startını verdiğimiz gece eğitiminde çiftçilerimize “Bakanlığımız Tarafından Yapılan Desteklemeler, Hububat Yetiştiriciliği ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği” konularında, Çiftçilerimizin bilgi ve becerilerini artırmak, üreticilerimizin soru ve sorunlarına çözüm bulmak çiftçilerimizin gecelerine ışık olabilmek için bir araya gelinerek bilgilendirmeler yapıldı.

Konu uzmanları tarafından yapılan bilgilendirme ve sunumların ardından, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün üreticilerin sorunları ve talepleri ile ilgili olarak ülkemizde yapılan tarım ve hayvancılıkta modern üretime geçilmesinin gerekliliğinden bahsederken, köylerde gerçekleştirilen gerek üretim gerekse hastalık ve zararlılar ile mücadele çalışmalarında birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başlattıkları bu eğitim seferberliği ile  gidilmedik köy, selam verilmedik bir çiftçi bırakmayacaklarını anlatan İl Müdürü Düzgün, “Baş tacımız tarımın her noktasında alın teri ile toprağı buluşturan, hizmetkârı olmaktan gurur duyduğumuz üreticilerimizin gece gündüz demeden 7/24 yanında olacağız.” dedi.

İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizin hizmetinde olduğunu ve sürdürülebilir bir refah düzeyi sağlayabilmek adına her türlü teknik ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazır olduklarını belirten Düzgün, buraya sizleri bilgilendirmek, istek ve sorunlarınızı yerinde halletmek, köyden kente göçü önlemek, devletimizin imkânlarını birlikte üretime yönlendirmek ve sizlerin varsa istek ve dileklerinizi yerinde sorgulamak için burada bulunuyoruz dedi.

Bu sebeplerden dolayı eğitim faaliyetlerine hız verdiklerini, çiftçiye yerinde hizmet yerinde eğitim anlayışını benimsediklerini, çiftçilerin talep ve sorunlarına yerinde cevap bulmak istediklerini söyleyen İl Müdürü Düzgün,  kurum olarak öncelikli görevimiz üreten insanlara hizmet etmek, ülkemizde bir şeyler üretmek için gayret gösteren çiftçilerimize Bakanlık olarak destek olmaya devam etmek,  tarımdaki yenilikleri, teknolojik gelişmelerin üretime zamanında entegre edilmesi, üretimdeki sıkıntıların zamanında çözülmesi, tüketicilerin sağlıklı beslenmesi ve bilinçli çiftçilik yaparak daha fazla ürün elde etmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Çiftçilerimizin karşılıklı soru cevaplarından sonra toplantı sona erdi.

reklam

YORUM YAP