Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SRİ LANKA RAJARATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÇAKÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), uluslararasılaşma stratejisi kapsamında geliştirdiği projelerle uzak diyarları yakın etmeye; ülkemizi, Çankırı’yı ve ÇAKÜ’yü dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sri Lanka Rajarata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ginigaddara Appuhamilage Sanjeewanie Ginigaddara, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti. ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Çiftçi,  Sri Lanka Rajarata Üniversitesi Rektörü Prof. […]
Eğitim - 29 Nisan 2023 10:01 A A

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), uluslararasılaşma stratejisi kapsamında geliştirdiği projelerle uzak diyarları yakın etmeye; ülkemizi, Çankırı’yı ve ÇAKÜ’yü dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sri Lanka Rajarata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ginigaddara Appuhamilage Sanjeewanie Ginigaddara, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti.

ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Çiftçi,  Sri Lanka Rajarata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ginigaddara’yı ve ekibini misafir etmekten memnun olduklarını ifade ederek, ÇAKÜ’nün uluslararasılaşma stratejisi ve koyduğu hedefler doğrultusunda ilerlediklerini ve bölgesinde iyi olan üniversitelerle işbirliklerini geliştirmekten memnun olduklarını vurguladı. Rektör Çiftçi, konuk Rektör Ginigaddara ile yaptığı görüşme sonrasındaki açıklamasında, Sri Lanka Rajarata Üniversitesi ve ÇAKÜ’de birçok ortak fakülte ve bölümün olduğunu, Ar-Ge çalışmaları kapsamında yeni projelerin geliştirileceğini, yapılan anlaşmalar ile birlikte ortak konferans, sempozyum ve yayınların yapılacağını ifade etti. Bunun yanında uluslararası tanınırlığı olan bilgisayar mühendisliği alanında “2+2 ortak diploma” çalışmalarına da başlayacaklarını ifade etti. Rektör Çiftçi, Çankırı’nın tarımsal alanlarının daha verimli hale getirilmesi için de Rajarata Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile ortak çalışmalar yaparak Çankırı’ya katkı sunacaklarını belitti.

“RAJARATA” ULUSAL SIRALAMADA BİRİNCİ

Konuk Rektör Ginigaddara ise konuşmasında, Türkiye ve özellikle ÇAKÜ ile işbirliğine çok büyük önem verdiklerini vurguladı. Rektör Ginigaddara, yürütecekleri projeler kapsamında Türkiye’den ilk defa ÇAKÜ ile anlaşma yaptıklarını ve işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Rektör Ginigaddara, Rajarata Üniversitesinin kendi ulusal sıralamalarında 2022 yılında birinci olduğunu ve ÇAKÜ ile birlikte akademik işbirliklerini artırarak uluslararası görünürlüklerini daha da artıracaklarını dile getirdi.

Eğitim - 10:01 A A
BENZER HABERLER