13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“SPOR VE EGZERSİZ YAŞAM TARZIN OLSUN” AB PROJESİNE YOĞUN İLGİ

      Çankırı Arslan Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan Avrupa Dayanışma Programı ESC 11 Gönüllülük “Spor ve Egzersiz Yaşam Tarzın Olsun”  projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje, diyabet ve obezite sorunu yaşayan 20 çocuk veya genç ile planlanmasına rağmen, yoğun talep üzerine eleme yapıldı ve 27 katılımcıyla devam etme kararı alındı.       Ocak […]
Genel - 13 Nisan 2021 12:50 A A

      Çankırı Arslan Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan Avrupa Dayanışma Programı ESC 11 Gönüllülük “Spor ve Egzersiz Yaşam Tarzın Olsun”  projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje, diyabet ve obezite sorunu yaşayan 20 çocuk veya genç ile planlanmasına rağmen, yoğun talep üzerine eleme yapıldı ve 27 katılımcıyla devam etme kararı alındı.

      Ocak ayı boyunca duyuru materyallerinin hazırlanıp hastanelerin ilgili bölümleri ve diğer kurumlara dağıtıldığı proje yetkilileri tarafından bildirildi.

      Proje faaliyet programları çerçevesinde, Şubat ve Mart ayları içerisinde 27 katılımcı belirlenerek vücut analizlerinin yapıldığı, diyabet ve diyet programları hazırlanarak eğitimlerin verildiği belirtildi. Nisan ayında ise, 4 ay sürecek olan egzersiz programlarının pandemi kurallarına uygun olarak iki grup halinde başlanıldığı, Egzersiz programlarında Uzman Antrenörler eşliğinde, yine diyabet hemşiresi, diyetisyen, çocuk gelişim uzmanı, psikolog ve fizyoterapist ‘in hazır bulunduğu Arslan Spor Kulübü tesislerinde devam ediyor.

      Arslan Spor Kulüp Başkanı ve Proje Koçu Ayhan Arslan ” Projemizi hazırlarken çok doğru bir ihtiyaç analizi yaptığımızın farkındaydık. Ancak yoğun talepler bize bu alanda çok daha büyük ve kapsayıcı projelere ihtiyaç olduğunu gösterdi. Arslan Spor Kulübü olarak sadece spor merkezi olarak kalmayıp, AB projeleri içinde bir merkez olarak gelişmeyi planlıyoruz. Sahadaki tecrübelerimiz bize ihtiyaç gördüğümüz her alanda projeler hazırlayarak ihtiyaçları gidermeyi, yine üyelerimize AB fırsatlarından faydalanma imkanı sunarak gelişime ve değişime öncülük etmek istiyoruz. Daha önceleri yaptığımız gençlik projeleri deneyimlerimizi Taekwondo Federasyonuna bağlı kulüp ve sporcularla da çeşitli eğitimlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bilgi paylaştıkça değerlidir” dedi.

Genel - 12:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.