29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SERALARDA İLKBAHAR DİKİMİ BAŞLADI

İlimizde nisan ayının gelmesiyle beraber örtü altı yetiştiriciliği yapılan alanlarda fideler toprakla buluşmaya başladı. İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, serada yetiştiricilik yapan üreticilerimizi ziyaret etti ve seralarda inceleme yaptı. Düzgün, Çankırı’da BÜGEM, İl Özel İdaresi ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında hazırlanan genç çiftçi ve ekonomik yatırım projeleri ile örtü altı sebze […]
Genel - 6 Nisan 2021 21:20 A A

İlimizde nisan ayının gelmesiyle beraber örtü altı yetiştiriciliği yapılan alanlarda fideler toprakla buluşmaya başladı. İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, serada yetiştiricilik yapan üreticilerimizi ziyaret etti ve seralarda inceleme yaptı.

Düzgün, Çankırı’da BÜGEM, İl Özel İdaresi ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında hazırlanan genç çiftçi ve ekonomik yatırım projeleri ile örtü altı sebze yetiştiriciliği yapan çiftçilerimizin desteklendiğini vurgulayarak ilimizin başkente yakın olması nedeniyle bir seracılık bölgesi yapma yolunda çalışmaların devam ettiğini söyledi ve “gerek Özel İdare kaynaklarıyla gerekse Bakanlığımız bütçesiyle bu işe yeni başlayan, seracılığa yatkın çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bu manada ilimizin sebze üretiminde adından söz edilen il olması yönünde büyük gayret gösteriyoruz” dedi.

Genel - 21:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.