Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SELAHATTİN İNAL GSAL YETENEK KEŞFİ İÇİN OKULLARDA

İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen ve ortaokul 8. sınıf kademesinde eğitim öğretim gören öğrencilerin sanatsal yeteneklerinin keşfedilerek bu doğrultuda eğitim alanlarını sağlamak yeteneği olan öğrencilere Okulu tanıtmak ve yönlendirme yapmak üzere hazırlanan Yetenek Kaşifi projesi uygulaması tamamlandı.  Proje kapsamında 2-8 Mayıs 2023 tarihleri arasında Çankırı il merkezi ile Şabanözü, Çerkeş, Ilgaz ve […]
Eğitim - 29 Mayıs 2023 20:50 A A

İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen ve ortaokul 8. sınıf kademesinde eğitim öğretim gören öğrencilerin sanatsal yeteneklerinin keşfedilerek bu doğrultuda eğitim alanlarını sağlamak yeteneği olan öğrencilere Okulu tanıtmak ve yönlendirme yapmak üzere hazırlanan Yetenek Kaşifi projesi uygulaması tamamlandı.

 Proje kapsamında 2-8 Mayıs 2023 tarihleri arasında Çankırı il merkezi ile Şabanözü, Çerkeş, Ilgaz ve Korgun ilçeleri Ortaokul 8. sınıf öğrencileri arasında yetenek taraması yapıldı. Tarama sonucunda tespit edilen öğrenci velilerine mektup gönderilerek çocuklarının yeteneklerinden haberdar olmaları sağlandı.

Yapılan taramaların ardından 22-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında İlçe Veli Bilgilendirme toplantıları yapıldı. 25-26 Mayıs tarihlerinde Yeteneği tespit edilen öğrenciler Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nde ağırlandı. 25 Mayıs 2023 Perşembe akşamı okul konser salonunda düzenlenen veli tanıtım semineri ise yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün de katılım sağladığı toplantı sonunda Selahattin İnal GSAL Müzik Bölümünün  “Ezgilerle Merhaba” konulu Müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Eğitim - 20:50 A A
BENZER HABERLER