13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIK-SEN’DEN MUHTEŞEM BİRLİK GECESİ

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), ilimizde görev yapan sağlık çalışanlarının Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü’nü Koç Otel’de düzenlediği yemekli programla kutladı. Yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı programa AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Çankırılı hemşehrimiz Durali Baki konuşmacı olarak katıldılar. Konuşmaların ardından sağlık çalışanları, […]
Genel - 12 Mayıs 2023 07:14 A A

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), ilimizde görev yapan sağlık çalışanlarının Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü’nü Koç Otel’de düzenlediği yemekli programla kutladı. Yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı programa AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Çankırılı hemşehrimiz Durali Baki konuşmacı olarak katıldılar. Konuşmaların ardından sağlık çalışanları, çalan müzik eşliğinde gönüllerince doyasıya eğlendiler.

Sağlık çalışanlarımızın aileleri ile birlikte katıldığı programda salon misafirlerle doldu taştı. Yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı programda açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, sağlık çalışanlarına hitaben, “Bebekler dünyaya geldiğinden annelerinden önce sizleri görüyor. Ameliyat sonrası dünyaya yeniden gelmiş gibi uyanan hastalar, önce sizleri görüyor. Anne ve bebek sağlığının en temel koruyucusu olarak gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan Ebelerimizin Ebeler Haftasını, tarih boyunca Hemşirelik mesleği olarak hep saygın bir yer tutan ve sağlığımıza sağlık katan Hemşirelerimizin Hemşireler Gününü, kelimelerle anlatılmayan karşılıksız sevgi sabır ve fedakârlığın en güzel tarifini değerli varlıklarıyla şüphesiz kadınlarımız olan, başta Şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum.” diye seslendi.

Dinç ayrıca, Çankırımıza sağlık alanında kazandırılan tüm yatırımlar ve sağlık çalışanlarına sağlanan maddi manevi tüm kazanımlar için başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Sağlık-Sen Genel Başkanvekili hemşehrimiz Durali Baki ve emeği geçen tüm sağlık yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Tuna Dinç’in ardından mikrofonu alan Sağlık-Sen Genel Başkanvekili Durali Baki de tüm sağlık çalışanlarının Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında programı organize eden Tuna Dinç’e teşekkür etti. “Bizim mesleğimizde hataya yer yok, bu olmadı yenisini takarız yok, bizim mesleğimiz insana dokunan, insanın sağlığına kavuşması için mücadele veren sabırlı, meşakkatli, onurlu ve şerefli bir meslektir. Onun için kamuda çalışan memur ve sağlık çalışanlarını aynı kefede tartmanın sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına haksızlık olduğunu bu salondan bir kez daha haykırmak istiyorum.” sözleriyle sağlık çalışanlarının insan hayatındaki yerini ve önemini bir kez daha hatırlattı.

Sağlık çalışanlarının özellikle Covid döneminde çok sıkıntılar çektiğini evini, çocuğunu bile haftada bir kere görebildiğini de anlatan Baki, 4688 sayılı yasada bir an önce değişikliğe gidilmesinin gerekliliğini vurguladı. Durali Baki, konuşmasının sonunda Ankara’da 200 yataklı bir otelin Sağlık-Sen tarafından satın alındığı ve Ankara’da işi olan herkesin bu otelde rahatlıkla kalabileceği müjdesini de verdi. Baki, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek istedi.

Milletvekili Salim Çivitcioğlu, depreme dayanıklı ve izolatörlü olarak yapılacak olan 400 Yataklı Devlet Hastanesi için araç gereçlerin geldiğini ve yakında temelinin atılacağı bilgilerini vererek başladığı konuşmasında Gazi İlkokulu’nun olduğu yere yeni bir İl Halk Kütüphanesi yapılacağını, yeni Öğretmenevi için Valiliğin karşısında okullar bölgesinde yer için Bakanlıktan olur alındığını müjdeledi ve halkımıza hayırlı olsun dileklerini iletti. Çivitcioğlu, Yapraklı’yı doğalgazla buluşturma çalışmalarına başlandığını, gündemden düşmeyen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatında ikinci müteahhit firmanın da yatırdığı teminatı yakıp işi bıraktığını ancak yeniden bir ihalenin yapılarak çok yakın bir tarihte Yüzme Havuzu’nun tamamlanacağını ve evlatlarımızın gençlerimizin hizmetine sunulacağını, Merkez Ovacık yolunun da karayolları ağına alınarak yol standardının yükseltilerek vatandaşların hizmetine sunulacağını, Çankırı’nın en büyük sorunlarından olan konut sorununun da MKE arkası, Yapraklı Yolu 712 konutluk, Aşağı Pelitözü mevkiinde ise 1.000 konutluk TOKİ’lerle bir nebze de olsa çözüleceğini ancak bunu da yeterli görmediklerini ve 5 yılda Çankırı Merkeze 5 bin konut yapacaklarını bunu da yeni sahiplerine ev kirası öder gibi düşük taksitlerle teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Çivitcioğlu, konuşmasına 14 Mayıs seçimleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye Çankırı’dan 2 Milletvekili çıkarabilmesi için destek olmalarını talep ederek son verdi. Çivitcioğlu’nun ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu, sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntıları bildiklerini ve çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini söyledi. Maaş ve 3600 ek gösterge sorunları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüklerini belirten Akbaşoğlu, vekaleten görevlendirilen ebe, hekim ve imamların kadroya geçirildiğini, asgari ücret, memur emekli maaşları, 3600 ek gösterge, 500 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve taşeron çalışanlarının kadroya geçirilmesi gibi 5 adım atacaklarını söylediklerini ve bunların tamamını yaptıklarını söyledi.

Akbaşoğlu, 21 yıllık AK Parti hükümetlerinde ne sözler vermişlerse hepsini de yerine getirdiklerini anlattığı konuşmasına Pazar günkü seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye destek beklediklerini belirterek son verdi.

Program sonrasında Olay 18 Haber Sitemize konuşan Sağlık-Sen Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Şube Yönetimi olarak düzenledikleri Ebeler, Hemşireler ve Anneler günü münasebetiyle Sağlık çalışanlarına yönelik birlik ve motivasyon programlarına katılan Grup Başkanvekilimiz Sayın M.Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekilimiz Sayın Salim Çivitcioğlu, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekilimiz hemşehrimiz Sayın Durali Baki, AK Parti İl Başkanımız Sayın Abdulkadir Çelik, AK Parti Kadın Kolları Başkanımız Sayın Melike Çilhan, Ilgaz Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Öztürk, Şabanözü Belediye Başkanımız Sayın Faik Özcan, Atkaracalar Belediye Başkanımız Sayın Harun Oflaz, Eldivan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Lafçı, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Hüseyin Sarıkaya, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin Yıldırım, Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Tolga Aydın, Hastane Sağlık Yöneticileri ile değerli Sağlık ve Sosyal Hizmetler çalışanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Genel - 07:14 A A
BENZER HABERLER