reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

ŞABANÖZÜ MEHMET ALİ ŞAHİN STADYUMU VE SPOR TESİSLERİ YENİDEN AÇILIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞABANÖZÜ MEHMET ALİ ŞAHİN STADYUMU VE SPOR TESİSLERİ YENİDEN AÇILIYOR
reklam

Şabanözü ilçemizin çalışkan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, uzun zamandır bakımsız kalan spor tesislerini bir bir yeniliyor. Şabanözü Belediyesi, Şabanözü’nde faaliyet gösteren fabrikalar, ilçe esnafı, kamu kurumları ile Şabanözü halkının ve tabi Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak’ın desteğini de alan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rabia Elif Toruk, gerektiğinde kendisi de girişiyor tadilat işlerine çalışanlarla beraber. Böyle olunca işler daha hızlı yürüyor, daha çabuk bitiyor.

Şabanözü Mehmet Ali Şahin İlçe Stadyumu da hem ödenek azlığı hem de bakımsızlık nedeniyle spor yapmak isteyenlerin bile gitmeye cesaret edemediği bir yer haline gelmişti. Genç Müdürümüz bunu görür de durur mu, hemen çalışmalara başladı. Önce ihtiyaç listesi hazırladı, ekibini de kurdu ve çalışmalara başladı. Bu arada Şabanözü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, “Spora Devlerden Destek” konulu bir kampanya başlattı. Bu hararetli çalışmalar, Çankırımızın adını tüm yurda hatta tüm dünyaya duyuran ERNAMAŞ A.Ş. yöneticilerinin kulağına kadar gitti. Fabrika Üretim ve Yatırımlar Direktörü Şentürk Ertonga ve İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Direktörü Gürol Duman, Rabia Elif Toruk’a ulaşarak yapım işlerini üstlenmek istediklerini belirttiler.

2022 Aralık ayında Mehmet Ali Şahin İlçe Stadyumu’nun proje işleri başladı, ancak  önce hava şartları sonra da 6 Şubat depremi nedeniyle bakım onarım işlerine Eylül ayına kadar başlayamadılar.

Yaklaşık ihale maliyeti 400 bin Lirayı bulan bakım-onarım işlerini ERNAMAŞ A.Ş., 29 Eylül’de  kendi fabrika personeli ve ustaları ile birlikte toplam 65 kişilik teknik personelin çabasıyla 17 gün gibi kısa süreli bir çalışma sonrası tamamladı. Tabi bakım-onarım çalışmalarının içinde binanın tadilatı, boyanması ve arızalı tesisatın onarımı da mevcut. Ayrıca ERNAMAŞ A.Ş. yetkilileri ilkbahara doğru açık tribünlerin üzerini kapatma sözünü de verdiler.

Sektöründe örnek ve uluslararası alanda ilk akla gelen elektrikli küçük ev aletleri üreticisi olan ERNAMAŞ A.Ş., Şabanözü ilçemizde 1989 yılından bu yana üretim yapan en eski ve köklü fabrikadır. İlçede yapılan pek çok sosyal sorumluluk projelerine de destek olmaktan kaçınmayan ERNAMAŞ A.Ş. İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Direktörü Gürol Duman’ın Mehmet Ali Şahin İlçe Stadyumunun bakım-onarımını yapmak istemeleri ise hem şahsının hem de ERNAMAŞ A.Ş.’nin spora ve gençliğe verdiği önemi gösteriyor.

Şabanözü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, bundan yaklaşık 2 yıl önce faaliyete geçti. Boş olan Müdürlük kadrosuna Rabia Elif Toruk’un atanmasıyla birlikte çok şey değişti. Önce odaların sonra tesislerin yenilendiği Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, geçen 2 yılın sonunda 8 branşta sporseverlere eğitim veren bir kuruma dönüştü.

Olay 18 Ailesi olarak bu mükemmel dönüşümün mimarı Rabia Elif Toruk ve özverili ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.