-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Altun’a çalışma ziyaretinde bulundu. Çiftçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun görüşmede Erciyes Üniversitesi’nin yaptığı yeni proje çalışmaları ve gelecek planlamaları hakkında Rektör Çiftçi’ye bilgi verdi. Gelecekte Çankırı Karatekin Üniversitesi ile ikili ilişkileri ve […]
Eğitim - 1 Şubat 2023 21:16 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Altun’a çalışma ziyaretinde bulundu.

Çiftçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun görüşmede Erciyes Üniversitesi’nin yaptığı yeni proje çalışmaları ve gelecek planlamaları hakkında Rektör Çiftçi’ye bilgi verdi. Gelecekte Çankırı Karatekin Üniversitesi ile ikili ilişkileri ve iş birliği alanlarını genişleterek ortak çalışmalara imza atmak istediklerini ifade etti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ise Türkiye’nin önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan Erciyes Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek gösterdikleri nezaket ve ortak iş birliği planlamaları için Rektör Altun’a teşekkür etti. Rektör Çiftçi günümüzde Türkiye’nin başta teknoloji ve sanayi olmak üzere birçok alanda sahip olduğu potansiyeli açığa çıkardığını, akademimizin de mevcut potansiyellerini geliştirerek bu ilerlemeye ortak olmasının gerekliliğini vurgulayarak “Sayın Rektörümüzle ortak çalışmalar konusundaki fikir birliğimizi kıymetli buluyorum. Zira Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya konulan 2023, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda akademik sorumluluğumuzdaki bu ortak bilincin verimliliğe ve üretkenliğe güçlü bir zemin olacağına inanıyorum” dedi.

Rektör Çiftçi, Dünyada olduğu gibi Türkiye’deki üniversitelerin de her birinin birikim ve tecrübe alanlarının faklı olduğunu belirterek “Biz bu farklılıkları büyük bir zenginlik olarak görüyor üniversitelerin farklı alanlardaki müktesebatlarını mezcetmelerine büyük önem atfediyoruz.” dedi. Üniversiteler arasında yapılacak güçlü ikili işbirliklerinin bilim dünyasına ve ülke kalkınmasına sunacağı katkıyı, üreteceği katma değeri artıracağını ifade eden Rektör Çiftçi:  “Biz Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak kendimizi yenilikçi, girişimci ve katılımcı bir üniversite olarak konumlandırıyoruz. Kendimizi tanımladığımız bu prensiplerin gereği olarak hem ulusal hem uluslararası alanda akademik iş birlikleri yapmayı vizyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Bu bağlamda Türkiye’nin köklü ve en önemli araştırma üniversitelerinden biri olan Erciyes Üniversitesi ile ileriye dönük etki sahası geniş bilimsel, toplumsal ve kültürel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.” dedi.

Akademik programlar kapsamında ortak proje ve değişim programlarının ele alındığı ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve iyi niyet temennileri ile sona erdi.

Eğitim - 21:16 A A
BENZER HABERLER