Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN AB NEZDİNDE TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİNE ZİYARET

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Belçika’nın Brüksel şehrinde bulunan AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakçı’yı ziyaret etti. Rektör Çiftçi; AB üyelik sürecinde önemli diplomatik çalışmalar yürüten Türkiye Cumhuriyeti AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciğine yeniden atanan Büyükelçi Kaymakçı’ya muvaffakiyet dileyerek; Türkiye’nin AB üyelik sürecinin nihayetlenmesinin üniversiteler için de oldukça önemli […]
Eğitim - 26 Eylül 2023 14:13 A A

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Belçika’nın Brüksel şehrinde bulunan AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakçı’yı ziyaret etti. Rektör Çiftçi; AB üyelik sürecinde önemli diplomatik çalışmalar yürüten Türkiye Cumhuriyeti AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciğine yeniden atanan Büyükelçi Kaymakçı’ya muvaffakiyet dileyerek; Türkiye’nin AB üyelik sürecinin nihayetlenmesinin üniversiteler için de oldukça önemli olduğunu ve bu alandaki çalışmalara akademik olarak destek verdiklerini belirtti.

REKTÖR ÇİFTÇİ: “ERASMUS+ KA131 ve KA171 PROJELERİNDE ÇOK İYİ BİR KONUMDAYIZ”

Rektör Çiftçi, üniversitelerin akademik üretimleri ve öğrenci hareketlilikleri ile bir yandan AB ile bütünleşmeye ve öte yandan Türkiye-AB ilişkilerini güçlendirmeye vesile olacak önemli enstrümanlara sahip olduklarını belirterek, bu alanda Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rektör Çiftçi: “Bu alanda hem akademik yayınlarımızla sürece katkıda bulunuyoruz hem de öğrenci ve personel hareketliliği alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Zira ÇAKÜ olarak Erasmus+ KA131 ve KA171 projelerinde Türkiye’de çok iyi bir konumdayız. Türkiye Ulusal Ajansından Erasmus projeleri için önemli bir destek aldık ve hibeleri en verimli şekilde yöneterek öğrenci ve personel hareketliliği için kullandık. Tüm bu çalışmalarımızın kısa vadede olumlu sonuçlarını görmemizin yanı sıra orta ve uzun vadedeki çıktıların daha da artacağına ve akademik camiada kalıcı izler bırakacağına inanıyoruz. Avrupa Birliğindeki üniversiteler ile uluslararası işbirliklerinin de önemli bir çalışma alanımız olduğunu, öte yandan akademisyenlerimizin Brüksel merkezli AB fonlarından daha çok pay alabilmek için çalıştıklarını belirtmek isterim” dedi.

BÜYÜKELÇİ KAYMAKÇI: “ULUSLARARASILAŞMA FAALİYETLERİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM”

Türkiye Ulusal Ajansından sağlanan hibe desteklerinin önemli olduğunu ve öğrencilerimizin Erasmus projelerinden daha çok yararlanmaları gerektiğini belirten Büyükelçi Kaymakçı ise ÇAKÜ’nün uluslararasılaşma faaliyetlerini takdirle karşıladığını ifade ederek başarılarının devamını diledi.

Eğitim - 14:13 A A
BENZER HABERLER