reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

REKTÖR ÇİFTÇİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ’NDE

Yayınlanma Tarihi : Google News
REKTÖR ÇİFTÇİ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ’NDE
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden olan Malatya İnönü Üniversitesini ziyaret etti. Burada Rektör Çiftçi ile İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay arasında gerçekleştirilen görüşmede; araştırma, uluslararasılaşma, toplumsal katkı ve inovasyon gibi konularda iki üniversite arasında yapılabilecek iş birliği imkânlarını ele alındı.

ÇAKÜ’nün yenilikçi bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Çiftçi, yönetim olarak bu yöndeki girişim ve faaliyetleri hakkında Rektör Kızılay’a bilgi vererek İnönü Üniversitesinin de bu anlamda oldukça başarılı bir üniversite olduğunu dile getirdi. Özellikle gerçekleştirilen başarılı transplantasyon (organ nakli) çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Rektör Çiftçi, İnönü Üniversitesinin sağlık alanında yaptığı yatırımların Malatya’nın yanı sıra ülke geneli için de önemli çalışmalar olduğunu ifade etti. Üniversite olarak kendilerinin de Çankırı’ya ve Türkiye’ye hizmet etme noktasında bazı önemli girişimlerde bulunduklarını dile getiren Rektör Çiftçi, yapılacak olan ÇAKÜ Sağlık Kampüsünün de bu çerçevede önemli çalışmalara imza atacağına inandıklarını ifade etti. Çankırı Karatekin Üniversitesinin projeleri ile geliştirdiği güç birliklerine de değinen Rektör Çiftçi, Çankırı’daki kurum ve kuruluşlar ile sürekli olarak bir iletişim hâlinde olduklarını ve bulundukları bölgenin kalkınması adına yoğun gayret gösterdiklerini belirtti.

Rektör Kızılay ise son dönemde yaptığı atılımlar ile dikkat çeken ÇAKÜ’nün bilişim çağının gereğini yerine getiren; bilime, topluma, ülkeye ve dünyaya hizmet eden bir üniversite olduğunu ifade etti. İnönü Üniversitesi olarak kurumlar arası iş birliğine her zaman açık bir üniversite olduklarını da belirten Rektör Kızılay, bu anlamda da Çankırı Karatekin Üniversitesi ile yapılabilecek iş birliklerinden memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.