reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.695-0.776
reklam

PORTATİF HAVUZLARA BÜYÜK İLGİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
PORTATİF HAVUZLARA BÜYÜK İLGİ
reklam

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında; Merkez’de 2, İlçelerde 4 ve toplamda 6 olmak üzere kurduğu portatif yüzme havuzlarına büyük ilgi gösteriliyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocukların yaz boyunca sportif faaliyetlerde bulunması ve yüzme öğrenmesi amacıyla Çankırı Merkez, Eldivan, Kurşunlu, Korgun ve Şabanözü’ne portatif havuz kurulumu yaptı. Burada çocuklar portatif yüzme havuzunda sıcak yaz günlerinde eğlencenin tadını çıkarıyor hem de yüzmeyi öğreniyorlar.

07-14 yaş aralığındaki çocuklara haftanın 6 günü eğitmenler ve cankurtaranlar eşliğinde, saat 10.00’dan 18.00’e kadar gruplar halinde birer saat eğitim veriliyor. Farklı branşlarda spor yapan lisanslı sporculara da haftanın belirli günlerinde gruplar halinde yüzme imkanı sunuluyor.

Portatif havuzlardan, 2 bin 634 çocuk faydalanıyor

Merkez ve İlçelerdeki portatif havuzlara ilginin yoğun olduğu gözlemlendi. Yaz spor okulları arasında çocuklar, en fazla yüzme branşına rağbet ediyor. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında kurulan portatif havuzlara, 2 bin 634 çocuk başvuru yaptı. Başvurularda nüfus kapasitesine göre rekor Eldivan İlçesinde bulunuyor. Merkez’de 1930, Eldivan’da 506, Kurşunlu’da 83, Şabanözü’nde 62 ve Korgun’da 53 çocuk portatif havuzlarda yüzme eğitimi alıyor. Günlük bakım ve temizliği yapılan havuzlarda çocuklar, eğitmenler ve cankurtaranlar eşliğinde güvenle doyasıya eğleniyorlar.

Çocuklarımızın gülümsemesi en büyük zenginliğimizdir

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Sanal alemin, tablet, telefon ve dijital dünyanın içine hapsolmuş çocuklarımızı sportif faaliyetlerimizle, yaz tatilleri boyunca üç aylık bir zaman diliminde hayatlarını güzelleştirmek ve eğlendirmek yegane amacımızdır. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu çocuklarımızı yazın sıcağında serinletmek ve yüzme eğitimi sağlamak için merkez ile ilçelerimizde imkanlarımız ölçüsünde portatif havuzlarımızda misafir ediyoruz. Her yeni yılda ve sezonda, havuz sayımızı artırarak daha çok çocuğumuzun yüzme eğitimi alması için çalışıyoruz. Çünkü biz çocuklarımızla birlikte büyük mutluluk yaşıyoruz. “Çocuklarımızın gülümsemesi en büyük zenginliğimizdir” şiarıyla her fırsatı değerlendiriyor, bakanlık taleplerimizi bu yönde yapıyoruz.” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP