-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÖZEL KARATEKİN HASTANESİ ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ FUARINDA

Özel sağlık hizmetlerinde ilimizin ve bölgemizin önde gelen kuruluşlarından Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, yurt dışından sağlık alanında turist getirme amacıyla geliştirilen Sağlık  Turizmi kapsamında daha büyük adımlar atmak üzere kolları sıvadı. Hastane bu kapsamda ilk olarak, 22-23 Şubat’ta, İstanbul’da düzenlenmesi planlanan Türk-Arap Turizm Organizasyon Derneği (TATO) ve Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAB) desteğiyle yapılacak Sağlık […]
Genel - 2 Şubat 2023 20:18 A A

Özel sağlık hizmetlerinde ilimizin ve bölgemizin önde gelen kuruluşlarından Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, yurt dışından sağlık alanında turist getirme amacıyla geliştirilen Sağlık  Turizmi kapsamında daha büyük adımlar atmak üzere kolları sıvadı.

Hastane bu kapsamda ilk olarak, 22-23 Şubat’ta, İstanbul’da düzenlenmesi planlanan Türk-Arap Turizm Organizasyon Derneği (TATO) ve Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAB) desteğiyle yapılacak Sağlık Turizmi fuarına katılacak.

Fuar çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özkan, ‘’Sağlık Turizmi alanında lisansımızı geçtiğimiz yıllarda almıştık. Geçen süre içerisinde Orta Asya’daki Türk devletlerinden, Afrika’daki gönül coğrafyamızdan, Orta Doğu’dan ve başta balkan ülkeleri olmak üzere Avrupa’dan hastalarımızı ağırlıyoruz. Karatekin Hastanesi bugün hekim kadrosuyla hem kendi ilinde, hem bölgesinde hem de uluslar arası alanda boy gösterecek güce ve azme sahip. Türkiye, son yıllarda sağlık turizmi alanında büyük ilerleme gösterdi. Devletimizin de bu alana yönelik desteği fazlasıyla var. Bu fuarda Arap ülkeleri ve Türk devletlerinden temsilciler ile buluşacağız’’ diye konuştu.

Fuar için ana temanın ‘’Tuz Şehri Çankırı’’ olduğunu vurgulayan Özkan, ‘’Biz tuzun sağlık alanında geniş bir alanda kullanılabileceğini biliyoruz. Bu alanda yapılan akademik çalışmalar da ortada. Çankırı tuzunun sağlık alanında pazarlanması hem bizim için hem şehrimiz için bir katma değer üretecektir. Son yıllarda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp bölümlerine ilgi artıyor. Biz de bu alanda geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. İlimizin beyaz altını kaya tuzunu da Haloterapi ve Speleoterapi olarak yurt dışına sunmaya hazırız. Ayrıca kaya tuzunun yanı sıra, Kurşunlu Kaplıcalarını da bu alanda kullanacağız. Kurşunlu’daki resmi kurumlar ve oteller ile gerekli görüşmeler de yapıldı. Bir yandan bu alanı da planlıyoruz. İnşallah kaya tuzu ve Kurşunlu Termal Suyu önceliğimiz olarak tanıtılacak’’ dedi.

Tuz ve termal suyun yanı sıra hastanedeki bazı işlemlerin de fuarda görücüye çıkacağını belirten Başkan Abdullah Özkan, ‘’Genel cerrahımız obezite cerrahisinde hizmet veriyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda alt yapısını oluşturduğumuz saç ekimi de yurt dışından talep göreceğini düşündüğümüz ayrı bir hizmetimiz. Yine Kurşunlu Suyu ile entegreli olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ile bir tedavi paketi planlıyoruz. Çankırı, Ilgaz ve Eldivan gibi doğal güzelliklere sahip bir kent. Sadece sağlık için değil, Arap dünyasının ilgisini çekebilecek, sağlık ve seyahat içeren paketler hazırlıyoruz. Bu alanda başarılı olursak hem kurumumuz hem de şehrimiz kazanacak. On sekiz yıllık tecrübemiz ile artık bu alanda da kendimizi daha çok göstermek istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Fuar çalışmaları için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi, Kurşunlu Belediyesi ve Kurşunludaki termal oteller ile işbirliği yapacaklarını belirten Özkan, tüm kurumlara verdikleri destekler için teşekkür etti.

Genel - 20:18 A A
BENZER HABERLER