reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ÖĞRENCİLER YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÖĞRENCİLER YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ
reklam
Trafik Haftası nedeniyle ilimizde yaya geçitlerindeki geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğrenciler trafik polisi olup yaya geçitlerinde trafiğin akışını sağlayarak yaya önceliğine dikkat çektiler. Ellerindeki dövizlerle sürücülere trafik kurallarını hatırlatan öğrencileri Vali Abdullah Ayaz da yalnız bırakmadı.

İlimizde okul çevrelerinde trafikte yaya güvenliğinin sağlanması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İstiklal Yolu İlkokulu önündeki yaya geçidinde bir etkinlik düzenlendi. “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Okul önündeki yaya yolunda güvenli geçiş uygulaması yapan öğrenciler ellerinde trafik kurallarını hatırlatan dövizler taşıdı. Öğrenciler, ellerindeki “DUR” ve “GEÇ” yazılı pankartla yaya geçidinden geçen sürücülere rehberlik ettiler.

Vali Abdullah Ayaz, öğrencilere kırmızı düdük dağıtarak yoldaki sürücülere trafik güvenliğini anlatan broşürler verdi.
Etkinlik sonunda açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, Trafik Haftasını kutladı. Trafiğin en büyük öncelikleri olduğunu ifade eden Vali Abdullah Ayaz şunları söyledi:
“Özellikle okul önlerindeki yaya geçitlerinde önceliğe önem veriyoruz. Çocuklarımızın, sürücülerin ve yolcuların güvenliğini her zaman olduğu gibi öncelikli olarak ele alıyoruz. Bunun için bu yılın başından beri çok sayıda etkinlik yaptık. Birinci dönemde böyle etkinlikleri haftalar boyunca yapmıştık. Sonrasında trafikte görevli arkadaşlarımız sürekli olarak bütün okullarımızın önünde bu etkinlikleri yaptılar. Yine inşallah önümüzdeki hafta başka bir okulda, diğer hafta başka bir okulda olarak bunu devam ettireceğiz. Trafikte yaya önceliği bilincinin küçükten büyüğe bütün vatandaşlarımızın zihnine en iyi şekilde yerleşmesi en büyük hedefimiz. Maalesef hala trafik kazaları, trafik kazalarında yaşanan ölümlerin sayısı istediğimiz düzeye düşmedi. Bir düşüş var yıllar bazında ama bunun daha iyi olmasını istiyoruz. Bu da daha bilinçli sürücüler ve yayalar yetiştirmemizle mümkün olacak. Onun için bu konudaki hedef grubumuz tabii ki öğrenciler. Faaliyetlerimiz tüm hızıyla, arkadaşlarımızın gayretiyle hem öğrencilerimiz hem gençlerimiz hem de yetişkinlerimiz için devam edecek.”
reklam

YORUM YAP