Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MÜJDE BAKANDAN GELDİ
12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE DEVAM ZORUNLULUĞU KALDIRILDI

Lise son sınıfta (12. sınıf) eğitim gören ve devamsızlık sebebiyle sınıf tekrarı korkusu yaşayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den son dakika müjdesi geldi. Üniversite sınavına (YKS) hazırlanan 12. sınıflar için derslere devam zorunluluğu şartı aranmayacağını açıklayan Özer, Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlatarak, “10 ili etkilemedi, tüm illerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız.” dedi. […]
Eğitim - 3 Mayıs 2023 21:02 A A

Lise son sınıfta (12. sınıf) eğitim gören ve devamsızlık sebebiyle sınıf tekrarı korkusu yaşayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den son dakika müjdesi geldi. Üniversite sınavına (YKS) hazırlanan 12. sınıflar için derslere devam zorunluluğu şartı aranmayacağını açıklayan Özer, Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlatarak, “10 ili etkilemedi, tüm illerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız.” dedi.

12. sınıf öğrencileri için devamsızlık affı geldiğini açıklayan Bakan Özer, “YKS’ye rahatça hazırlanmaları için devamsızlıktan muaf olacaklar. 16 Haziran’da okulları kapattıktan sonra ilkokulu da kapsama alarak telafi eğitimi yapacağız. Eğitim dönemi başladığında da yine 1 aylık telafi eğitimi olacak. Öğrencilerimizin durumunu ölçmek için de sınav yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Eğitim - 21:02 A A
BENZER HABERLER