reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

MKE ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI KATARLILARA SATILDI İDDİASI

Yayınlanma Tarihi : Google News
MKE ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI KATARLILARA SATILDI İDDİASI
reklam

KRT TV’de yayınlanan ve İnan Demirel’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına katılan gazeteci Yavuz Selim Demirağ, açıklamalarıyla gündeme oturdu. Açıklamasında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait MKE Çankırı Silah Fabrikası’nın Katar’a satıldığını iddia eden Demirağ, bu satışta Katarlı şirketin iktidara yakın bir de Türk ortağı olduğunu ve satışın bu Türk ortak aracılığı ile yapılacağını, bu tür satışların bir yakınlarına bir akrabalarına yapıldığını yabancıya gitmeyeceğini iddia etti.

Gazeteci Yavuz Selim Demirağ Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’nın da 50 milyon Dolar gibi komik bir rakama satıldığını, TSK için çok önemli olan MKE Çankırı Silah Fabrikası’nın da yine böyle küçük bir rakamla satılacağını iddia etti. Demirağ, hükümetin Tank Palet Fabrikası’nın satışına mazeret olarak % 51’i bizde dolayısıyla yönetimde söz hakkı da bizde diyerek halkı yanılttığını da iddia etti.

 

Demirağ’ın iddialarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medyada yayınladığı bir açıklamayla yalanladı. DMM’nin açıklamasında, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ve FETÖ’nün sosyal medyadaki propaganda hesaplarından organize bir biçimde paylaşılan, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Çankırı Obüs Fabrikası Katar’a satıldı.” iddiası doğru değildir.” ayrıntılarına yer verildi.

DMM’nin açıklaması şu şekilde:

reklam

YORUM YAP