20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’TAN BİR TATİL HABERİ DAHA

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından tatil haberleri arka arkaya geliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir tatil haberi daha verdi. Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında şu konulara değindi: “Özel yaygın eğitim kurumu olan çeşitli kurslar, özel öğretim kursları, sosyal etkinlik merkezleri, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim […]
Eğitim - 13 Mart 2020 23:12 A A

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından tatil haberleri arka arkaya geliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir tatil haberi daha verdi. Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında şu konulara değindi:

“Özel yaygın eğitim kurumu olan çeşitli kurslar, özel öğretim kursları, sosyal etkinlik merkezleri, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, mesleki eğitim merkezleri ile benzeri özel öğretim kurumları da yukarıda belirtilen süre içerisinde tatil edilecek. Ancak bu kurslarda eğitimini tamamlayıp işe girmek için belge almayı bekleyen kursiyerlerin mağdur edilmemesi için sınavlara girmeleri sağlanacak.

Özel okula devam eden öğrenciler de Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) her sınıf düzeyinde girip buradan eğitim alabilecekler. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden destek eğitimi alan bireyler için 16-30 Mart’a kadar verilemeyen destek eğitimlerinin daha sonra MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda telafileri yapılacak. Dolayısıyla kimse mağdur olmayacak.”

Eğitim - 23:12 A A
BENZER HABERLER