Açık
  • EURO
  • DOLAR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASINDA O’NU ANLAMAK…

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında Peygamber efendimizin doğumu münasebetiyle idrak edilecek olan mevlit kandilini kutladı. İl başkanı Erdoğan, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumuyla sadece insanlık değil tüm kainat şereflendirilmiştir. O’nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür. Mevlid-i Nebi haftasında O’nu […]
Genel - 26 Eylül 2023 20:09 A A

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında Peygamber efendimizin doğumu münasebetiyle idrak edilecek olan mevlit kandilini kutladı.

İl başkanı Erdoğan, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumuyla sadece insanlık değil tüm kainat şereflendirilmiştir. O’nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür.

Mevlid-i Nebi haftasında O’nu anmakla beraber O’nu anlamak; üzerimize düşen asıl vazifedir. Çünkü onu anlamak demek dünyayı, toplumu, bireyi, evreni, ahireti kısacası aklımızın sınırlarına girebilecek tüm hakikati anlayabilmek demektir. Dünya kurulduğu günden beri yeryüzünde hiç kimse O’nun kadar sevilmedi ve hiç kimse O’nun kadar iyi bir rehber olamadı. Bizler bu hafta vesilesiyle efendimizi örnek aldıkça, geleceğimiz, sağlam temeller üzerinde ilerleyecektir. Çünkü Allah’ın sevgisine ve mağfiretine erişebilmenin tek yolu efendimiz Hz Muhammed’i anlayabilmek ve onun yolundan gitmektir. Bu vesile ile tüm İslâm âleminin ve Çankırılı hemşerilerimizin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.” dedi.

Genel - 20:09 A A
BENZER HABERLER