reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

MEM AİLESİNDEN DEPREM BÖLGESİNE 6 ADET KONTEYNER EV ULAŞTIRILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
MEM AİLESİNDEN DEPREM BÖLGESİNE 6 ADET KONTEYNER EV ULAŞTIRILDI
reklam

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlar da depremin ilk gününden itibaren gerek ilimizde gerekse deprem bölgesinde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerinin içerisinde yer almaya devam ediyor. Faaliyetler kapsamında okullarımızda düzenlenen, resim sergileri, kermesler, bağış kampanyaları ve velilerimizin de destekleri ile temin edilen konteyner evler sahiplerine ulaştırıldı.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, 18 öğrencisinin çalışmasıyla gerçekleştirilen “Elif Olma Zamanı” isimli resim sergisi ile yardım faaliyetlerine destek olurken, Çankırı Lisesi, Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu, İlgi Özel Eğitim Anaokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ise il çapında halka açık düzenlenen kermesler ile yardım faaliyetlerine katılım sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 3 adet, Çankırı Lisesi 2 adet, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu, İlgi Özel Eğitim Anaokulu, Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1 adet olmak üzere toplamda  6 adet konteyner ev, depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Adıyaman’ın Besni ilçesinde Çankırı Valiliğimizce  oluşturulan Çankırılılar Mahallesinde hak sahiplerine teslim edildi. Okullarımız tarafından temin edilen konteyner evler AFAD koordinesinde konteyner kent bölgesinde yerlerini aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı eğitim ailesi olarak yediden yetmişe, gencinden yaşlısına herkesin büyük özveri ile çalışmalara destek olduğunu belirtti. Öztürk; “Yaraların sarılmasında birlik ve beraberliğin en önemli etmen olduğunu tüm okul ve kurumlarımız ellerinden gelenin fazlasını yaparak göstermişlerdir. Yardım faaliyetlerine katılan okul yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP