reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇANKIRILI ELİF BUSE KEMERKAYA

Yayınlanma Tarihi : Google News
LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇANKIRILI ELİF BUSE KEMERKAYA
reklam

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi en başarılı devlet okulu olma başarısını LGS de devam ettirdi. Çankırılı Elif Buse Kemerkaya ve Meryem Azra Tozcuer isimli iki öğrenci bu senenin birincilerinden oldu. 500 Tam Puan alarak birincilik başarısını elde eden ve Çankırı’nın Orta ilçesi Kalfat Beldesi nüfusuna kayıtlı olan Elif Buse Kemerkaya, ailesiyle birlikte medyaankara.com  mikrofonlarına konuştu. Başarısında okulun verdiği desteğin altını çizen  Elif Buse Kemerkaya, “Dershaneye dahi gitmeme gerek kalmadı, okulun sunduğu kurslar, etütler ve denemeler sayesinde daha verimli çalışabildim.” ifadelerini kullanırken günlük 4 saat evde ders çalıştığını belirtti.

Başarı Planlı Çalışmayla Gelir

Elif Buse Kemerkaya okul ve ailesine teşekkür etti. “Okulda 2 hafta da bir deneme oluyorduk ders çalışan öğrenciler için faydalı oldu” dedi. Evde okuldan gelip yemeğini yedikten sonra belirli saat aralıklarıyla ders çalıştığını belirten Elif Buse Kemerkaya’nın babası EGO otobüs şoförü Hüseyin Atıf Kemerkaya planlı programla çalıştığını ve okul yönetiminin ilgilendiğini aktardı. Ailesi kızından gurur duyduğunu başarının bundan sonra devam etmesi için çabalayacaklarını ifade etti. Çocukların arkasında dursunlar dedi.

LGS’ye Gireceklere Tavsiye Verdi

Elif Buse Kemerkaya günde okul haricinde 4 saat çalışarak başarıya ulaştığını ifade etti. LGS’YE giren öğrenciler için kendilerine güvenip çalışmalarını aksatmamasını söyledi.

Bu Senede 1’ler Tevfik İleri’den

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Kadir Çırakoğlu “Biz bir aileyiz ve bu şiarla çalıştığımız için başarıya ulaştığını aktardı. Okul çok köklü bir okul ve okul aile birliği hızlı çözüm üreterek öğrencilere yardım ediyorlar. Öğrenciler dışarda eğitim almadan tüm ihtiyaçlara burada ulaşabilsin istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. MİHVAK Vakfı Sinan Aksu’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP