reklam
reklam
DOLAR32,1873% 0.16
EURO35,0296% 0.16
STERLIN41,1428% 0.25
FRANG35,3512% 0.5
ALTIN2.426,50% -0,12
BITCOIN68.665,010.302
reklam

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Belediyesi Kurban Bayramı’nda kurban kesilecek yerleri belirledi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen kurban kesim yerleri hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Belediyemiz Kurban Bayramında il sınırları içinde kesim yapılacak alanları hazır hale getirerek, bayrama hazırladı. Kurban Bayramının da temiz ve güvenli bir şekilde geçirilmesi amaçlanan çalışma ile vatandaşlarımız kurbanlıklarını profesyonel kasaplar eşliğinde kestirebilecekler.

Kurban Bayramında Yeni Mahalle Pazar Pazarının alt kısmı, Esentepe Mahallesi Kesimhanesi ve Belediye Mezbahanesinde vatandaşlar kesimlerini yapabilecekler. Kesim alanlarının güvenliği ve temizliği için ilgili birimlerimizin personelleri kesim süresince hizmet verecek. Kesim yerlerinin temizliğini sağlamak amacıyla da araç ve personel tayin edilecek. 

Vatandaşlarımızın su ihtiyacını gidermek için yeterli su tankerlerinin hazır bulundurulacağı kesim alanlarında kurbanlıklarını kestiren vatandaşlar rahat hizmet imkânı bulacaklar. Kesim alanlarında kurbanlarını kestiren vatandaşlarımız için kurbanlık kesim fiyat tarifesi de belli oldu. Vatandaşlarımız küçükbaş kurbanları için 50 TL, büyükbaş kurbanları için 200 TL kesim ücreti ödeyecekler. 
Belediyemiz tarafından sağlanan imkanlarla vatandaşlarımız bu bayramda da kurbanlarını güvenli ve rahat ortamlarda kestirebilecekler. Yapılan bu uygulama ile hijyen ve temizlik açısından da çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.”

reklam

YORUM YAP