-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KOSGEB ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİYOR

KOSGEB Çankırı İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılan bilgilendirme toplantılarında Çankırı’da eğitim veren Lise öğrencilerine KOSGEB Destekleri hususunda bilgi veriliyor. Korgun-Ilgaz ve Yapraklı ilçelerinde KOSGEB İl Müdürü ve KOSGEB uzmanları öğrencilere KOSGEB hakkında bilgi verdiler. Liselere Yönelik Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen organizasyon ile “Meslek Lisesi Öğrencilerinde […]
Eğitim - 28 Aralık 2022 09:08 A A

KOSGEB Çankırı İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılan bilgilendirme toplantılarında Çankırı’da eğitim veren Lise öğrencilerine KOSGEB Destekleri hususunda bilgi veriliyor. Korgun-Ilgaz ve Yapraklı ilçelerinde KOSGEB İl Müdürü ve KOSGEB uzmanları öğrencilere KOSGEB hakkında bilgi verdiler.

Liselere Yönelik Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde düzenlenen organizasyon ile “Meslek Lisesi Öğrencilerinde Girişimcilik Kültürünün Yaygınlaştırılması” amaçlanıyor. Öğrenciler toplantılarda KOSGEB destekleri, proje hazırlama formatı ve iş fikirleri ile ilgili bilgilendiriliyor. Program ile mezuniyet sonrası imalata yönelik işyeri açmayı planlayan gençlere ilk ağızdan KOSGEB destekleri anlatılarak bu desteklerden en iyi şekilde istifade etmeleri amaçlanıyor.

2018 yılından itibaren ağırlıklı imalat sanayini destekleyen KOSGEB, bu etkinliği tamamlayarak işyerini açan girişimcilere teknoloji düzeylerine göre 365 bin TL’ye kadar destek veriyor. İmalat dışında işletmesini hizmet sektöründe kuracak olan girişimcilere ise 65 bin TL’ye kadar destek verilebiliyor.

Eğitim - 09:08 A A
BENZER HABERLER