20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ ÇANKIRI’DA

Sağlık alanında ilimizin ve bölgemizin öncü kuruluşu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, modern tıbbın imkanlarını ilimize kazandırmaya devam ediyor. Hastane son olarak bilim dünyasında heyecan yaratan, biyoteknoloji devrimi olarak nitelendirilen ve pek çok hastalığa ameliyatsız çözümler sunan Kök Hücre tedavisine başladı. Kök Hücre Tedavisi kapsamında ilk hasta, menüsküs şikayetiyle hastaneye başvuran Hikmet Murat Ünür oldu. Ameliyatsız […]
Genel - 5 Temmuz 2022 22:40 A A

Sağlık alanında ilimizin ve bölgemizin öncü kuruluşu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, modern tıbbın imkanlarını ilimize kazandırmaya devam ediyor. Hastane son olarak bilim dünyasında heyecan yaratan, biyoteknoloji devrimi olarak nitelendirilen ve pek çok hastalığa ameliyatsız çözümler sunan Kök Hücre tedavisine başladı.

Kök Hücre Tedavisi kapsamında ilk hasta, menüsküs şikayetiyle hastaneye başvuran Hikmet Murat Ünür oldu. Ameliyatsız bir çözüm için hastaneye başvuran Ünür’e göbek yağından elde edilen Kök Hücreler nakledildi. Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hekimlerinden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Atilla Aksu tarafından yapılan ilk operasyona hastane hekimlerinden Ortopedi ve Travmotoloji Uzmanı Op. Dr. Ertuğrul Güngör, Dermatoloji Uzmanı Ş. Deniz Arsan, Genel Cerrah Op. Dr. Ahmet Altıntaş ile Kök Hücre tedavisinde kullanılan cihaz firmasının yetkilisi Dr. Kadir Gökbakan da katıldı.

Tedavi için hastaya ilk olarak lokal anestezi uygulanarak hastanın göbek bölgesinden yağ dokuları alındı. Ardından alınan yağ dokusu tedavi için işlemlerden geçirilerek Kök Hücre cihazına konuldu. Cihazda ayrışan yağ dokuları hekimler tarafından enjektörler ile hastanın dizlerine nakledildi.

Kök Hücre tedavisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Atilla Aksu, “İnsan vücudunda yer alan tüm yapıların kökenini oluşturan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler günümüzde pek çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılıyor. Bu tedavide hastadan alınan kök hücreler hasarlı bölgelere nakledilerek iyileşme sağlanıyor. Son yıllarda bu tedavi için çok sayıda bilimsel araştırma devam ediyor. Bugün, biz de, ilk kök hücre ve beraberinde PRP naklimizi diz ağrıları olan bir hastamıza yaptık. Tedavide FDA onaylı ve Avrupa ile Amerika’da yaygın olarak kullanılan kit kullandık. İnşallah bu yöntemle hastamız ameliyat olmadan tedavi olacak. Bu tedaviyi Çankırı’da ilk olarak yapmanın heyecanını tüm hekim arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz.” diye konuştu.

Çankırı’da ilk Kök Hücre Tedavisi alan Hikmet Murat Ünür’de Çankırı Özel Karatekin Hastanesine menüsküs şikayeti ile geldiğini, Kök Hücre Tedavisi hakkında bilgi aldıktan sonra bu yöntemi tercih ettiğini belirterek, “Basit ve acısız bir tedavi yöntemi. Menüsküs Ameliyatı yerine böyle bir tedavinin daha doğru olduğunu düşündüm. Böyle bir işleme Çankırı’da ulaşabilmek benim için büyük bir fırsat oldu. Hocalarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çankırı İçin Önemli Bir Kazanım

Kök Hücre Tedavisinin ilimize kazandırılması ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü Taha Kurtça, “Bu yatırım Çankırı için önemli bir kazanım. Büyükşehirlerdeki özel sağlık merkezlerinde yapılan böyle bir tedaviyi Çankırı ve bölge insanının hizmetine sunuyoruz. Bu tedavi son yılların en gözde yöntemlerinden. Çankırı Karatekin Hastanesi olarak teknolojik alt yapımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Pek çok alanda yeni teknoloji kazanımları için görüşmelerimiz devam ediyor. Kök Hücre Tedavisi Çankırı’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Genel - 22:40 A A
BENZER HABERLER