Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KİTAP OKUYANLARINIZ ÇOK OLSUN

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinden Gizem Ulaş, Merve Yerlikaya, Zeliha Şeyma Ödemiş, Hilal Elif Deniz, Abdurrezzak Kurt, Rabia Nur Dolaş, Yeter Öztürk Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Öğr. Gör. İsmail Özcan`ın koordinatörlüğünde oluşturdukları “KİTAP OKUYANLARINIZ ÇOK OLSUN” projesini Şabanözü Büyükyakalı köyünde bulunan Büyükyakalı İlkokulu`nda gerçekleştirdiler. Herkesin bildiği üzere üniversitelerin uzaktan […]
Eğitim - 22 Haziran 2021 00:05 A A

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinden Gizem Ulaş, Merve Yerlikaya, Zeliha Şeyma Ödemiş, Hilal Elif Deniz, Abdurrezzak Kurt, Rabia Nur Dolaş, Yeter Öztürk Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Öğr. Gör. İsmail Özcan`ın koordinatörlüğünde oluşturdukları “KİTAP OKUYANLARINIZ ÇOK OLSUN” projesini Şabanözü Büyükyakalı köyünde bulunan Büyükyakalı İlkokulu`nda gerçekleştirdiler.

Herkesin bildiği üzere üniversitelerin uzaktan eğitime devam ettiği bu süreçte öğrencilerimiz çocukların kitaplara yönelik sevgi bağlarını oluşturabilmek ve kitap okumayı kendine külfet değil nimet olarak görebilmelerini sağlamak amacıyla bu projeyi yüz yüze gerçekleştirmek istediler.

Öğrenciler büyük bir özveriyle birçok gönüllüden, çocukların gelişim düzeylerine uygun kitaplar topladılar ve Büyükyakalı İlkokulu öğrencilerine hediye ettiler. Toplanan kitapları çocuklara ulaştırmak kadar, bu kitapların çocukların yüreklerinde yer bulması, içlerinde kitap sevgisi yeşermesi, başlarını kaldırıp baktıklarında yüzlerinde bir tebessüm olması adına Büyükyakalı İlkokulunda bir okuma alanı oluşturdular. Bu projeyle okul bahçesinde oluşturulan açık hava kitaplığı sayesinde çocukların istedikleri zaman kitap alabilmelerini, okulların kapalı olduğu dönemlerde dahi okul bahçesine gelerek burada bu kitaplıktan kitap temin edebilmelerini ve böylece kitapların çocuksuz kalmamalarını hedeflediler.

Bu kapsamda oluşturdukları sınıf içi kitaplığı ve okul bahçesi açık hava kitaplığının açılışı 18 Haziran cuma günü Şabanözü ilçe protokolü, öğrenciler ve velilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Programda çocuk gelişimi programı öğrencileri ilkokul öğrencileri ile sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ORFF çalışması ve el baskısı çalışmaları gerçekleştirdiler. Tüm katılımcıların okul bahçesindeki açık hava kitaplığından aldıkları kitaplar ile okuma seansı gerçekleştirildi. İlkokul öğrencilerine verilen hediyeler ile program sona erdi. Öğrencilerimize ve projeye emek veren tüm paydaşlara teşekkür ederiz.

KİTAP OKUYANLARINIZ ÇOK OLSUN!

Eğitim - 00:05 A A
BENZER HABERLER