Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KIRAATHANELERE KUMAR DENETLEMESİ

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Çankırı il merkezindeki 5 kıraathanede denetleme faaliyeti gerçekleştirdi. Kumar oynandığı şüphesi üzerine yapıldığı belirtilen denetlemeler sonunda bazı kıraathanelere cezai işlem uygulandı. Denetlemeler hakkında yapılan açıklama şu şekilde: “27.07.2023 tarihinde Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğünce planlanan, İl Emniyet Müdürlüğü’müze bağlı diğer birimlerle birlikte 20 ekip toplamda 40 […]
Çankırı - 1 Ağustos 2023 23:54 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Çankırı il merkezindeki 5 kıraathanede denetleme faaliyeti gerçekleştirdi. Kumar oynandığı şüphesi üzerine yapıldığı belirtilen denetlemeler sonunda bazı kıraathanelere cezai işlem uygulandı.

Denetlemeler hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“27.07.2023 tarihinde Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğünce planlanan, İl Emniyet Müdürlüğü’müze bağlı diğer birimlerle birlikte 20 ekip toplamda 40 personelin katılımı ile il merkezinde bulunan 5 kıraathanede (oyun salonu) yapılan arama ve denetlemeler sonucunda;

– 2 iş yerinde el konulan deliller (1.900 TL nakit para, kumar kayıtlarının tutulduğu değerlendirilen bir adet defter, çok sayıda zar ve iskambil kartları) neticesinde kumar oynayan 9 şahıs hakkında “Kumar Oynanması İşin Yer ve İmkan Sağlama(TCK-228)” suçundan adli işlem başlatılmış, ayrıca şahıslara Kabahatler Kanunu 34. Md. (Toplamda 36.495TL) idari işlem uygulanmıştır.

Şahıslardan M. A. Ö. talimat gereği gözaltına alınmış, gerekli işlemler akabinde hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.

  • İl merkezinde (3) iş yerine “Ruhsat Faaliyeti Dışında Alkol Sunumu Yapılması”,
  • (4) iş yerine “Kapalı Alanda Tütün Mamulü Tüketilmesi”,
  • (1) iş yerinde ise Etil Alkol olduğu değerlendirilen 1.7 Litre (cam şişe içerisinde) sıvı madde ele geçirilmesi nedeniyle 5607 Sayılı Kanuna Muhalefetten işlem başlatılmıştır.
  • Eldivan ilçemizde bulunan (1) iş yeri Eldivan İlçe Emniyet Amirliği personeli tarafından denetlenmiş, iş yerine “Kapalı Alanda Tütün Mamulü Tüketilmesi” nedeniyle işlem yapılmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadele kapsamında ilimizin huzur ve sükûnunu sağlamak ve vatandaşlarımızın güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çok yönlü ve titiz çalışmalarımız 24 saat esasına göre devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 23:54 A A
BENZER HABERLER