Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KAVŞAK VE REFÜJLER YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞUYOR

Bahar aylarında çalışmalara başlayarak yaz döneminde şehir içi geçiş güzergâhını farklı tasarımlar ile buluşturan Çankırı Belediyesi, DSİ yeni köprü orta refüj peyzaj düzenlemelerini tamamladı. Eldivan, terminal, istasyon ve hastane kavşaklarında Karayolları standartlarına uygun yeni ve modern  tasarımlar uygulayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 3700 metrekare alanda peyzaj çalışmalarını yeniledi. Dört  mevsime uygun çalı grubu bitkilerin […]
Çankırı - 26 Kasım 2021 21:01 A A

Bahar aylarında çalışmalara başlayarak yaz döneminde şehir içi geçiş güzergâhını farklı tasarımlar ile buluşturan Çankırı Belediyesi, DSİ yeni köprü orta refüj peyzaj düzenlemelerini tamamladı. Eldivan, terminal, istasyon ve hastane kavşaklarında Karayolları standartlarına uygun yeni ve modern  tasarımlar uygulayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 3700 metrekare alanda peyzaj çalışmalarını yeniledi.

Dört  mevsime uygun çalı grubu bitkilerin kullanıldığı alana otomatik sulama sistemi de kuruldu.  Yapısal ve peyzaj düzenlemeleri ile dekoratif bir çalışma yapılan alanda bitki yoğunluğu az tutulurken farklı peyzaj malzemelerine yer verildi. Bölgeye estetik bir görünüm kazandıran uygulama, peyzaj alanlarında daha az su kullanımını da sağlıyor.

Çankırı - 21:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.