14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KAPTAN MUSTAFA CAN VE CARMED İLAÇ

Çankırılı iş insanı Kaptan Mustafa Can’la söyleşimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, sahibi olduğu CARMED İLAÇ ve burada ürettiği vücuda canlılık zindelik veren, bağışıklığı destekleyen, vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendiren gıda takviyesi ürünler. Olay 18            : Mustafa bey bize biraz CARMED ürünlerinden bahseder misiniz. Mustafa Can: Ben sektöre CARMED ilaç […]
Genel - 11 Nisan 2023 10:10 A A

Çankırılı iş insanı Kaptan Mustafa Can’la söyleşimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, sahibi olduğu CARMED İLAÇ ve burada ürettiği vücuda canlılık zindelik veren, bağışıklığı destekleyen, vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendiren gıda takviyesi ürünler.

Olay 18            : Mustafa bey bize biraz CARMED ürünlerinden bahseder misiniz.

Mustafa Can: Ben sektöre CARMED ilaç olarak girmeden önce de sağlıkla ilgileniyordum, Ağva da bulunan tarım alanlarında kekik, lavanta, biberiye, adaçayı üretiyorum. Bunları deneme amaçlı 20 dönümlük alana ektik. Hızlı bir şekilde de büyüdüler ve ilk hasadı yaptık. Bunların analizlerini yaptırarak kendi ürünlerimizde kullandık. Kekiğin içeriğinde Carvacrol olarak bilinen bir bileşen vardır, bu bileşenin insan sağlığı için önemli olduğunu ifade edebilirim. Ancak kekik yağının asiditesi çok yüksek olduğu için bunu saf kullanmak çok zordur. Carmed ilaç olarak biz Carvacrol etken maddesini standardize hale getirerek diğer yağlardan da oluşan bir formül geliştirdik. Özellikle Carvacrol’ün sindirim sistemi ve bağırsak sağlığı üzerinde etkinliğine dair literatürde birçok çalışma yer almaktadır. Carvacrol’ün, bağırsakta bulunan biyofilm yapıları parçaladığı, bağırsak florasını ve geçirgenliğini düzenlediğine dair de çalışmalar bulunmaktadır. Carvacrol’ün yüksek antioksidan kapasite değerine sahip olması hücre sağlığının korunmasında etki göstermektedir.

Kekik türlerinden origanum ve thymus cinslerinin uçucu yağı carvacrol bakımından zengindir. Kekik yağının kalitesinden bahsederken; tedavi edici karvakrol oranının yüksek, organ hasarı yapan timol oranının düşük olması gerekmektedir. Carmed ilaç olarak VACROL özel formülünü %92 oranında standardize Carvacrol ve %2 Timol içeriğiyle ürettik. Yüksek miktar da timol içeren kekik insan sağlığı için toksik olabilir. Bu nedenle kekiği tedavi için kullanmadan önce mutlaka kalitesine bakmanızı öneririm.

Olay 18           : Ürünleriniz ilaç olarak kabul edildi mi, eczanelerde satılıyor mu…

Mustafa Can: Ürünlerimiz gıda takviyesidir ve depo kanalları üzerinden eczaneler de satışı gerçekleşmektedir. Covid döneminde Carvacrol’ün antiviral özelliğinden kaynaklı ürünlerimiz çok soruldu ve kullanıldı. Memnun kalan müşteriler yakınlarına, çevrelerine ürünlerden bahsetti ve onlarında kullanımlarını sağladılar.

Olay 18           : Peki bu ürünü nasıl buldunuz nasıl geliştirdiniz? Nereden aklınıza geldi böyle bir ürünü üretmek satmak?

Mustafa Can: Adamın biri küçücük bir kutuda getirdi, bu 1.000 Dolara mal oluyor dedi. Ne işe yarar dediğimde ise Carvacrol dedi, açıp literatürden ne işe yaradığına bakabilirsiniz dedi. 250 bin Euroluk bir cihaz alırsam bunu halka sağlığı için bir formül haline getirebilirim dedi. Bunun üzerine 5000’e yakın bilimsel çalışma ve makale inceledim. Daha sonra kendim de dahil olmak üzere yakın çevremde kullandım ve inanılmaz sonuçlar karşılaştım. Bu işin içinde olmam gerektiğine inandım ve ürünün ARGE çalışmalarına ve üretimine yatırım yaptım.

Olay 18           : Peki CARMED İLAÇ…

Mustafa Can: Carmed İlaç, 2019 yılından bu yana Türkiye’de kekik uçucu yağı ve etkili maddesi karvakrol ile yola çıkmış ve çeşitli gıda takviyeleri üreterek eczane markası olma yolunda ilerlemeyi misyon edinmiştir. Aromatik bitkiler ve yağlarının katma değerli olarak işlenmesini ve sonrasında ekonomimize kazandırılması konusunda önemli bir temsilcilik sürdürmekteyiz.

Carmed olarak, doğal dengeleri önemseyen ve gözeten bir yaşam şeklini desteklemek üzere Carmed Ar-Ge çiftliğini inşa ettik. Ağva Geredeli köyünde sahip olduğu arazide tarım bakanlığı ile iş birliği doğrultusunda tıbbi aromatik bitkiler (kekik, biberiye, lavanta, adaçayı) yetiştiriciliği yapmaktayız. Carmed Ar-Ge çiftliği olarak lanse ettiğimiz bu alanda, doğal yaşamın tüm öğelerini Wellness anlayışı ile harmanlıyor ve toplum ile buluşturuyoruz.

Topraktan başlayıp son ürüne kadar olan yolculukta, tıbbi aromatik yağların karışımından oluşturduğumuz özel bir formüle sahip Vacrol Serisi ile halk sağlığına destek sağlıyor. Serinin ana etken maddesi Karvakrol, uçucu bir yağ asidi. Bunun yanı sıra VACROL’ün içeriğinde tarçın, limon, karanfil yağı gibi uçucu bileşenleri olan yağlar da yer alıyor. Güçlü formülü ve kapsül formuyla dahili kullanım kolaylığı sağlayan bir fitoterapi öğesi olarak değerlendirilebilirken, sıvı formu ile de aromaterapötik kullanım alanlarında da kullanıcılara fayda sağlıyor.

Vacrol serisi, bitkisel özlü formülünden gelen antioksidan özellikleriyle bağışıklık sisteminin dengelenmesine yardımcı olur. Carvacrol, şiddetli öksürük, bronşit ve üst solunum yolu ile ilgili soğuk algınlıklarında, solunum hastalıklarında tedaviye yardımcı olarak geleneksel bitkisel tıbbi ürün kategorisinde yer almaktadır. Vacrol damla ürünümüz; 10 bin trolox antioksidan değere sahiptir. Bu ürünü bir su bardağı kaynar suya 2 damla damlatınız, çıkan buharı ağız ve burundan 4-5 dakika derin derin soluyarak içinize çekiniz. Bu soluma işlemini sabah akşam uygulamanız yeterli olacaktır. Vacrol, kabızlık, ishal, şişkinlik gibi yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen sağlık şartlarıyla mücadele ederek, genel sindirim sistemi sağlığının iyileşmesine yardımcı olur. Vacrol sprey ve pastil özel formülünde, sağlığınızı destekleyen doğal bitkisel yağ özleri içerir. Boğaz tahrişlerini rahatlatır, boğaz kuruluğu ve boğaz ağrısının rahatlamasına yardımcı olur.

Seriye sektör ihtiyaçlarına hitap edecek, inovatif ve güçlü ürünler eklemek için çalışmalar devam etmektedir. Carvacrol’ün geleceğine inancımızı koruyor, bu konuda da Carvacrol’ün yer aldığı çok özel formüller için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Genel - 10:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.