Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İYİ PARTİ İL BAŞKANI AYDIN AKBAŞ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bir asırlık gurur ve coşkuyu paylaşmak üzere bir mesaj yayımladı. Başkan Akbaş, mesajında, Türk halkının bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla yazdığı Kurtuluş Savaşı destanının önemine vurgu yaparak, bu ruhun Filistin halkının haklı mücadelesine de ışık tuttuğunu belirtti. Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Ruhu Başkan Akbaş, “Gazi Mustafa Kemal […]
Genel - 28 Ekim 2023 19:05 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bir asırlık gurur ve coşkuyu paylaşmak üzere bir mesaj yayımladı. Başkan Akbaş, mesajında, Türk halkının bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla yazdığı Kurtuluş Savaşı destanının önemine vurgu yaparak, bu ruhun Filistin halkının haklı mücadelesine de ışık tuttuğunu belirtti.

Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Ruhu

Başkan Akbaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı, sadece yurdumuzu işgal etmeye çalışan güçlere karşı bir direniş değil, aynı zamanda insanlık onurunun ve egemenliğin simgesidir. Bugün, Filistin halkı da kendi topraklarında özgürlük ve adalet mücadelesi vermektedir. Tıpkı Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi, Filistin’in mücadelesi de tüm dünyanın saygısını kazanmalı ve destek görmelidir.” ifadelerini kullandı.

Dünya Barışına Çağrı

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Başkan Akbaş, dünya liderlerine ve uluslararası topluma, bölgesel çatışmaların son bulması ve adil bir dünya düzeni için el ele verme çağrısında bulundu. Akbaş, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesini hatırlatarak, tüm dünyaya barış içinde yaşama arzumuzu vurgulamak istiyorum. Gerek Filistin’de, gerekse dünyanın dört bir yanında yaşanan çatışmaların son bulması için birlik ve beraberlik mesajı vermek, bizlerin insanlık adına borcudur.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına Doğru

Başkan Akbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhuriyetimizin 100. yılında, bir yandan büyük bir gurur ve coşku yaşarken, diğer yandan da Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, demokrasi, adalet ve insan haklarına dayalı, barış dolu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, umut, barış ve kardeşlik yüzyılı olsun.

Tüm Çankırılı hemşehrilerimizin ve Türk Ulusunun Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Genel - 19:05 A A
BENZER HABERLER