Açık
  • EURO
  • DOLAR

İSRAİL’İN GAZZE SALDIRILARI PROTESTO EDİLDİ

İsrail’in Gazze’ye saldırıları ve sonrasında uyguladığı ambargo, Çankırı’da geniş çaplı bir yürüyüşle protesto edildi. Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen ve Fuar Yolu’ndan başlayan yürüyüş, her yaştan yoğun katılımla gerçekleşti. Birçok STK’nın da destek verdiği yürüyüşte katılımcılar, Atatürk Bulvarı’ndan geçerek Hoca Ahmet Yesevi Camii’ne ulaştılar. Sloganlar eşliğinde yürüyen katılımcılar, saldırılarda hayatını kaybeden savunmasız siviller için dualar […]
Genel - 21 Ekim 2023 17:08 A A

İsrail’in Gazze’ye saldırıları ve sonrasında uyguladığı ambargo, Çankırı’da geniş çaplı bir yürüyüşle protesto edildi. Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen ve Fuar Yolu’ndan başlayan yürüyüş, her yaştan yoğun katılımla gerçekleşti. Birçok STK’nın da destek verdiği yürüyüşte katılımcılar, Atatürk Bulvarı’ndan geçerek Hoca Ahmet Yesevi Camii’ne ulaştılar.

Sloganlar eşliğinde yürüyen katılımcılar, saldırılarda hayatını kaybeden savunmasız siviller için dualar ederek yürüdükleri yolun sonunda geldikleri Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin avlusunda gıyabi cenaze namazı kıldılar. Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde yaşanan vahşeti Avrupa’nın ve dünya ülkelerinin sadece izlemesine ve göstermelik olarak yapılan kınama açıklamalarına da dikkat protesto gösterileri sonrasında konuşan platform sözcüsü Mustafa Gökçek, “Filistin yalnız değildir.” dedi.

Filistinlilerin maruz kaldığı insanlık dışı dramın tarihte örneği olmadığı, Filistin halkının sessizce ölmek ya da savaşarak ölmek dışında hiçbir seçeneği bulunmadığı sözleriyle Gazze’de yaşanan dramı dile getiren Gökçek, İsrail’in Gazze’ye yönelik terör saldırılarını derhal durdurması ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulması gerektiğini söyledi.

Genel - 17:08 A A
BENZER HABERLER