21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İŞKUR İŞ ARAYANLARIN YANINDA

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yapılan açıklamaya göre Ocak – Mayıs döneminde 1.411 vatandaşımızın Özel Sektörde İşe yerleştirilmesine aracılık edildi. İş arayan gençlerimizin de iş arama sürecinde en büyük destekçisi olan Çalışma ve İş Kurumu aynı dönemde 569 gencimizin işe yerleştirilmesine aracılık etti. İşbaşı Eğitim Programları ve İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları çalışmaları […]
Çankırı - 21 Haziran 2021 14:02 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yapılan açıklamaya göre Ocak – Mayıs döneminde 1.411 vatandaşımızın Özel Sektörde İşe yerleştirilmesine aracılık edildi. İş arayan gençlerimizin de iş arama sürecinde en büyük destekçisi olan Çalışma ve İş Kurumu aynı dönemde 569 gencimizin işe yerleştirilmesine aracılık etti.

İşbaşı Eğitim Programları ve İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları çalışmaları ile iş arayanların meslek edinmesini, yeni beceriler kazanmasını ve iş ortamına uyumunun kolaylaştırılması amaçlamaktadır. Bu kapsamda Ocak – Mayıs döneminde Kurumumuzca gerçekleştirilen İşbaşı Eğitim Programlarına 1.070 kişinin, İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kurslarına ise 151 kursiyerin katılımı sağlanmıştır.

Kurumumuzda görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız iş arama becerileri, açık işlere yönlendirme, mesleki rehberlik gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu kapsamda Danışmanlarımızca Ocak – Mayıs döneminde 3.183 bireysel görüşme gerçekleştirilmiştir.

Kurum hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye www.iskur.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

İş arayanlarımız İl Müdürlüğümüzden ve İlçelerde ise Belediye Başkanlıkları bünyesindeki “Hizmet Noktalarımızdan”  işlem yaptırabilmektedir. Ayrıca internet üzerinden 7/24online işlem yapmak için esube.iskur.gov.tr adresinden kayıt yaptırarak öz geçmişlerini düzenleyebilir, açık işlere başvurabilir. Ayrıca İşsizlik Ödeneği başvurularını kolayca gerçekleştirebilmektedirler. Telefonla hizmet almak için ise Bakanlığımızın Alo 170 Hattını arayabilirler.

Çankırı - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.