reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

İNSANIN OLDUĞU HER YERDE OLMAK

Yayınlanma Tarihi : Google News
İNSANIN OLDUĞU HER YERDE OLMAK
reklam

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Gelenekli Türk El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü paydaşlığında hazırlanan “Yaz Dönemi Sanat Atölyeleri“ temmuz etkinlikleri büyük bir coşku ile tamamlandı.

Gelenekli Türk El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi Korgun Çocuk Sitesi  ve Çankırı ÇEKOM’da misafir edilen çocukların kişisel, sosyal, duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan sanat atölyelerinin aylık etkinlik takvimi, çocukların yoğun katılımı ve coşkusuyla tamamladı.

Atölye çalışmaları hakkında bilgi veren ÇAKÜ Gelenekli Türk El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Arzu Evecen, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi`nin sürekli ifade ettiği gibi insanın olduğu her yerde olmayı ve insana dokunmayı, dünyaya güzellikler katmayı hedefleyen Üniversitemizin bu misyonu doğrultusunda biz de merkez olarak, çocuk sitelerinde bulunan çocuklarımıza küçük sanat dokunuşları yapmak istedik.” dedi.

MÜSTESNA ÇOCUKLARIMIZI SANATIN HER DALIYLA BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

Doç. Evecen, “Bu müstesna çocuklarımızı sanatın farklı dallarıyla buluşturarak yaz tatili dönemlerini etkili ve verimli geçirmelerini, kendilerini keşfetmelerini ve yaratıcılıklarını arttırarak estetik beğeni düzeylerini geliştirmelerini hedefledik. Oluşturduğumuz atölyelerde çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek, bir şeyler yapabilme heyecanını gözlerinde görebilmek ve kendilerinin değerli olduklarını hissettirmek bizim için en büyük mutluluktu. Bu anlamda yaptığımız etkinliklerde her zaman bizi destekleyen ve önümüzü açan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye üniversite yönetimimize, bu projede bize paydaşlık eden Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yönetimi ve personeline ve çok kıymetli akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ederim.” diye konuştu.

Etkinliklerde, Doç. Dr. Serap Aslan Cobutoğlu (Diksiyon Atölyesi), Doç. Dilek Öcalan (Heykel Atölyesi), Doç. Nuray Akkol (Resim/Kolaj Atölyesi), Doç. Arzu Evecen (Geleneksel Ahşap Baskı Atölyesi) ve Dr. Öğr. Üyesi Emine Ketencioğlu (Keçe Atölyesi) ile çocuklarla buluştu.
Ağustos ve eylül aylarında da yeni atölyelerle tanışma fırsatı bulacak olan çocuklar, sanatın birleştirici gücüyle buluşmaya devam edecek.

reklam

YORUM YAP