17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

12.09.2022 Pazartesi günü saat 10:00’da Atatürk Anıtına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından çelenk konulması ile başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış programı ile devam etti. Kutlama Programına, Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediyesi Başkan Vekili Nurettin Özaslan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü […]
Eğitim - 12 Eylül 2022 20:30 A A

12.09.2022 Pazartesi günü saat 10:00’da Atatürk Anıtına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından çelenk konulması ile başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış programı ile devam etti.

Kutlama Programına, Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediyesi Başkan Vekili Nurettin Özaslan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Harun Çiftçi, daire ve kurum amirleri, siyasi partilerin il ve merkez ilçe başkanları, STK temsilcileri, idareciler, öğretmenler ve veliler katılım sağladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program yeni eğitim öğretim yılı tebrik mesajlarının okunması ve öğrencilerin şiir dinletileri ile devam etti. 1. sınıf öğrencilerinden Yiğit Kayra Yadigar hoş geldiniz konuşması yaparken,  4. sınıf kademesi öğrencileri Mert Usta ve Zeynep Döne ise şiirlerini okudular.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk konuşmasında, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılına sorumluluklarımızın bilinciyle ve yoğun bir çalışma temposunun ardından başlıyoruz.” sözlerine yer vererek, 27.601 öğrenci ile tüm kademelerde eğitim öğretime başlandığını aktardı. Konuşmasında, il genelinde  205 bin 259 adet ücretsiz ders kitabının yanı sıra tüm öğrencilere ulaşacak şekilde  ücretsiz yardımcı kaynaklarında bu yıl sıralarda hazır hale getirildiğine değinen Öztürk, birçok alanda yapılan çalışmalarla eğitim öğretim yılına eksiksiz ve hazır girildiğini ifade etti.

Öğrencilerin daha konforlu eğitim almaları için yapılan faaliyetlere de değinen Öztürk, 31 okulda büyük ve küçük onarım, 17 eğitim binasında doğalgaz dönüşüm iş ve işlemleri, 11 binanın ise deprem güçlendirme çalışmalarının büyük bir titizlikle  yürütüldüğünü belirtti.

Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Öztürk, “Hep beraber uzun soluklu bir maratona başlıyoruz. Özveri ve azimle öğrencilerimizin başarılarına rehberlik edeceğinize şimdiden yürekten inanıyorum. Atatürk’ün de ifade ettiği gibi eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkarın sizler olduğunuzu biliyoruz.” dedi.

Program Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitcioğlu’nun konuşması ile devam etti. Çivitcioğlu konuşmasında gerçekleştirilen yatırımların ilimize hayırlı olmasını dile getirerek, eğitim öğretim ile ilgili her türlü konuda gereken desteği sağlayacaklarını aktardı. Salim Çivitcioğlu ayrıca Türkiye genelinde 136 milyon yardımcı kaynağın yeni eğitim öğretim yılı itibariyle masalarda yerini aldığını aktardı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz ise eğitimin sadece öğretmenlerin omuzlarına bırakılacak bir durum olmadığını dile getirerek, velilerin de eğitim öğretim süreçlerine dahil olması gerektiğinin altını çizdi. Ayaz, Çankırı’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim öğretime her tür desteği sağlayacağını belirterek, “Milli Eğitim camiamıza yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun” dedi.

Protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ve ders kitabı ile ücretsiz yardımcı kaynak kitaplarının dağıtımı ile tamamlanan programın ardından çeşitli okullardan öğrenciler İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanını yaşayan öğrenciler, makam ziyaretleri kapsamında istek, temenni ve beklentilerini ilimiz yöneticileri ile paylaştılar.

Eğitim - 20:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.