Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ’A 8 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM

2019’da planlamayla hedeflenen bölüm bölüm gerçekleştirilen 40 km’lik temelli sıcak asfalt yapımı devam ediyor. 2019 yılında ilk olarak Şehit Cemil Çelik Cad. üzerinde sıcak asfalt çalışmaları kaldırım, orta refüj ve bordürleri de dahil tamamlanmıştı. 2020 yılında pandemi ve Covid-19 salgınının etkileri sebebiyle hızı yavaşlayan çalışmalar aşılama süreci ve pandemi yasaklarının ortadan kalkmasıyla ivme kazandı. Kastamonu […]
Çankırı - 18 Haziran 2021 20:09 A A

2019’da planlamayla hedeflenen bölüm bölüm gerçekleştirilen 40 km’lik temelli sıcak asfalt yapımı devam ediyor. 2019 yılında ilk olarak Şehit Cemil Çelik Cad. üzerinde sıcak asfalt çalışmaları kaldırım, orta refüj ve bordürleri de dahil tamamlanmıştı. 2020 yılında pandemi ve Covid-19 salgınının etkileri sebebiyle hızı yavaşlayan çalışmalar aşılama süreci ve pandemi yasaklarının ortadan kalkmasıyla ivme kazandı.

Kastamonu yolu girişinden başlayan asfaltlama çalışmaları İstanbul Yolu çıkışına kadar sürdürülecek. Bu alana Ilgaz Çarşı içi de eklenecek. Ayrıca Ilgaz eski Ziraat bankasından yine Yukarı Mahallede bulunan Belediye su deposuna kadar olan kesim de asfaltlamaya dahil edildi.

40 km temelli sıcak asfalt hedefinin yaklaşık 6,5 km.’lik 8 milyon TL maliyetli etabında çalışmalara başlandı. Söz konusu yol üzerinde daha önceden Ilgaz Belediyesinin su hatlarını yenilediği ve altyapı çalışmalarını tamamladığı ve sonrasında sıcak asfalta geçildiği de gelen bilgiler arasında.

Konuya çok önem veren Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün “Altyapısı tamamlanmayan hiçbir yerin üst yapısını yapmıyoruz. Önce altyapıyı tamamlıyor, sonra üst yapıyı yapıyoruz.” İfadesi de konuyla ilgili yapılan açıklamalar arasında.

Çankırı - 20:09 A A
BENZER HABERLER