reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SARIKAYA AK PARTİ HEYETİNE YENİ YAPILACAK DEVLET HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SARIKAYA AK PARTİ HEYETİNE YENİ YAPILACAK DEVLET HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
reklam

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan ve Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya Yeni Hastane İnşaatında inceleme gerçekleştirdi.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya’ya inşaat alanında gerçekleştirilen incelemede İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Sadık Çendek ve Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan eşlik etti.

Hastane inşaat alanında devam eden çalışmalara yönelik gerçekleştirilen incelemeler esnasında İl Sağlık Müdürü Sarıkaya, AK Parti heyetine çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Sarıkaya, Çankırı Devlet Hastanesinin Kırkevler ve Aksu yerleşkelerindeki hizmet binalarının yapısal uygunsuzluğu ve fiziki yetersizlikleri sebebiyle il merkezinin tamamına hitap edebilecek kapasitede ve kaliteli bir hizmetin sunulmasına imkan sağlayabilecek şekilde yatırım programına alınan 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinin Bir Milyar Beş Yüz Doksan Milyon Türk Lirası bedelle ihale edildiğini dile getirdi. AK Parti heyetine hastane kapasitesi hakkında bilgiler veren Sarıkaya, “Hastanemiz son teknoloji ile donatılmış, depreme dayanıklı, deprem İzolatörlü Fore Kazık temel sistemli olarak planlanmıştır. Halen inşaatı devam etmekte olan tesisimizin bünyesinde 58 yoğun bakım yatağı, 250 tek kişilik yatak odası, 36 çift kişilik yatak odası, 20 palyatif yatak odası, 58 yoğun bakım yatağı, 5 mahkum yatağı olmak üzere toplam 405 yatak olarak hizmete kavuşturulması planlanmaktadır. Özellikli birim olarak da 9 adet ameliyathane, 1 adet nitelikli ameliyathane, 2 adet gün ameliyathanesi olmak üzere toplam 12 adet ameliyathane, 30 adet hemodiyaliz ünitesi, anjio servisi ve kalp merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, görüntüleme ve laboratuvar üniteleri ve 133 adet poliklinik bulunmakta olup, 2026 yılında yapımının tamamlanması planlanmıştır” açıklamalarında bulundu.

Çankırı halkının en iyi hizmeti alması için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, yapımı devam eden 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi tesisinin tamamlandığında Çankırı halkına ve bölgeye ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerinin çok daha modern ve konforlu koşullarda sunulmasına imkan sağlayacağını ve ayrıca yapımı devam eden hastanenin eğitim araştırma hastanesi olması hususunda girişimleri olacağını belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.