reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ YÜKSEL ÇELİK’TEN ÇANKIRI TARIMINA DESTEK

Yayınlanma Tarihi : Google News
İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ YÜKSEL ÇELİK’TEN ÇANKIRI TARIMINA DESTEK
reklam

​İl Özel idare Genel Sekreteri Çelik göreve başlamasının ardından ayağının tozu ile Çankırı tarımına destek olmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Yüksel Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen Kamu Ekonomik Altyapı Yatırımları kapsamında KDAKP projesi ile İl Özel İdaresi tarafından uygulanabilecek projeler hakkındaki çalışma ve değerlendirme toplantısına katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda Genel Sekreter Çelik ile birlikte Sekreter Yardımcısı ve Şube Müdürleri de hazır bulundu. Toplantıda İFAD-KDAKP Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında, kamu ekonomik altyapı yatırımları, sulama sistemleri kurulması/rehabilitasyonu, hibe türünde su toplama yapıları (havuz, jeomembran) ve basınçlı sulama sistemleri kurulması ve rehabilitasyonu ile arazi yolları konularında %100 hibe ile yapılabilecek projelerin istişaresi ve değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Çelik Çankırı Tarımına her türlü desteğini verileceğini belirtti. İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün ise konuşmasında, “Çankırı İl Özel İdaresi ile birlikte yapacağımız Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamındaki faaliyetler ile Çankırı tarımına itici güç oluşturacağız, aynı zamanda yapılacak sulama projeleri ile ilimizde âtıl durumda olan tarım arazilerini tekrar tarıma kazandırarak verimde kalitede çiftçi refahında artışa sebep olacağız.” dedi.

Toplantıda ayrıca, Çankırı tarımına önemli katkı sağlayabilecek sulama projeleri tek tek ele alınarak en faydalı olabilecek projelerde teklif yapılması kararlaştırıldı. İl Tarım Müdürlüğü ve Çankırı İl Özel İdaresi arasında iş birliği ve koordinasyonun, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinde (KDAKP) başarıyı artıracağı konusunda fikir birliği sağlandı.

reklam

YORUM YAP