14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GENÇ HAFIZ BÖLGE İKİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmasının bölge finali, Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. 23 Mayıs 2023 Salı günü düzenlenen “1.Bölge Kur’an’ın Genç Muhafızları Finaline” ilimiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Imran Abdussamed Çankırı İl birincisi olarak katıldı. Öğrencimiz icra […]
Eğitim - 24 Mayıs 2023 20:33 A A

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen “Genç Muhafızlar Hafızlık” yarışmasının bölge finali, Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı. 23 Mayıs 2023 Salı günü düzenlenen “1.Bölge Kur’an’ın Genç Muhafızları Finaline” ilimiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Imran Abdussamed Çankırı İl birincisi olarak katıldı.

Öğrencimiz icra ettiği Kuran-ı Kerim tilaveti ile komisyondan 99,2 puan alarak bölge ikincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Şube Müdürü Mehmet Güven, “1985 yılından 2023 yılına kadar yaklaşık 40 yıllık bir mazisi olan bir yarışmayı gerçekleştiriyoruz. İmam Hatip Okullarımız kainatın ayetleri ile Rabbimizin ayetlerini aynı çatı altında buluşturan kurumlar olarak yaklaşık 110 yıldır, milletimizin duaları ve teveccühleriyle büyüyen bir çınardır. Bu gençlerin yetişmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Eğitim - 20:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.