reklam
reklam
DOLAR31,5919% 0
EURO34,4142% 0.05
STERLIN40,1238% -0.11
FRANG35,6941% -0.02
ALTIN2.147,67% -0,06
BITCOIN2.147.3408.242
reklam

GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri  “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 1. Bölge Finali” Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Sinop, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Çorum ve Bolu illerinden il birincilerinin katılımı ile Çankırı’da gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan programa, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Müftüsü Mehmet Şahin, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Demirbaş, Ak Parti İl Başkanı Abdülkadir Çelik, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seher Şayık, programda emeği geçen eğitim ailesinin üyelerine teşekkür ederek, yarışmacılara başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Genç Bilalleri Çankırı’da misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Yarışma için Genç Bilallerimizi yetiştiren hocalarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Buradan çıkan sonuç ne olursa olsun sizlerin buraya katılımınız siz ve bizler için büyük bir onurdur. Bu güzel günün Genç Bilallerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Jüri üyelerimize katkıları için teşekkür ediyor, kendilerine kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ise konuşmasında, Çankırı olarak en büyük meselelerinin eğitim olduğuna değindi. Vali Ayaz, “Çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe ne kadar iyi hazırlayabilirsek gelecek hem bizler için hem sizler için hem çocuklarımız için çok daha güzel olacaktır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Demirbaş, imam hatip okullarının akademik ve sosyal başarılarından örnekler vererek ezan okuma, hutbe ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmalarında emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yarışmanın seçici kurul üyelikleri ise; Mehmet Şahin (İl Müftüsü), Doç. Dr. Fatih Güzel (Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi), Dr. Aslan Çıtır (Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi), Mesut Yılmaz (İl Vaizi) ve Osman Uslu (Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu Yöneticisi) tarafından oluşturuldu.

İlimiz Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Yunus Emre Konferans Salonu’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, okul tanıtım sinevizyonunun izlenmesi ve konuşmaların akabinde ortaokul öğrencilerinin ve ardından lise öğrencilerinin ezan okumalarıyla devam etti.

Yarışma sonunda Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri, Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Müdürü Muammer Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Hüseyin Demirbaş, AK Parti İl Başkanı Abdülkadir Çelik ve Şube Müdürü Bahadır Darakçı tarafından takdim edildi.

Seçici kurul üyeleri  tarafından yapılan değerlendirmeler sonrası Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 1. Bölge finalinde dereceye giren öğrenciler:

Ortaokul Kategorisinde;

  1. Barış Alamur ( Ankara Keçiören Öğretmen Büşra İnan İHO)
  2. Ahmet Atıf Selçuk ( Bartın Merkez İHO)
  3. Murat Efe Işık (Sinop Boyabat Fatih Sultan Mehmet İHO)

Lise Kategorisinde;

  1. İsmail Hakkı Garpaslan ( Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi)
  2. Mehmet Atıf Koca (Keçiören Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi)
  3. Tarık Efe Güngör (Ş.Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi)
reklam

YORUM YAP